Rajd Katalonii: Kris Meeke najlepszy na testowym. Takamoto Katsuta cichym bohaterem

Rajd Katalonii: Kris Meeke najlepszy na testowym. Takamoto Katsuta cichym bohaterem

4 interakcje
WRC_2019_Rd13_049

Podaj dalej

Za nami odcinek testowy przed Rajdem Katalonii. Wszystko wskazuje na to, że najlepiej przygotowaną do przedostatniej rundy WRC załogą są Kris Meeke i Sebastian Marshall, którzy wykręcili najlepszy czas.

Podczas pierwszego przejazdu zawodnicy startowali w porządku, w którym jutro pojawią się też na pierwszych sześciu oesach imprezy. Najpierw na trasie pojawił się więc Ott Tanak, który już w ten weekend może zapewnić sobie mistrzostwo świata, później zobaczyliśmy kolejno Sebastiena Ogiera i Thierry’ego Neuville’a.

Ten ostatni popisał się najlepszym wynikiem podczas pierwszego przejazdu shakedownu, pokonując o 0,1 s drugiego Jariego-Mattiego Latvalę i o 0,3 s trzeciego Krisa Meeke’a. Cała stawka w autach WRC zmieściła się w różnicy 1,8 s.

Cała stawka, uwzględniając Takamoto Katsutę. Dla Japończyka jest to drugi (po Rajdzie Niemiec) start samochodem najwyższej kategorii w imprezie WRC. Wszystko wskazuje na to, że Katsuta coraz lepiej czuje się za kierownicą Yarisa WRC, gdyż skończył on odcinek testowy na wysokim piątym miejscu, nad Ottem Tanakiem, Sebastienem Loebem, Sebastienem Ogierem, czy Thierrym Neuvillem.

Najlepszym wynikiem w shakedownie popisał się ostatecznie Kris Meeke. Pokonał on o 0,3 s drugiego Daniego Sordo i o 0,7 s trzeciego Jariego-Mattiego Latvalę. Czwarte miejsce zajął Teemu Suninen, pierwszą piątkę skompletował wspominany wcześniej Takamoto Katsuta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News