Rajd Finlandii: Tanak i powtórka z piątku, Latvala vs Ostberg?

Rajd Finlandii: Tanak i powtórka z piątku, Latvala vs Ostberg?

5 interakcji
Rajd Finlandii: Tanak i powtórka z piątku, Latvala vs Ostberg?

Podaj dalej

Ott Tanak wygrywa pierwszy sobotni odcinek specjalny i powiększa swoje prowadzenie w Rajdzie Finlandii do 14,3 sekundy. Drugi z równie bezpieczną przewagą podróżuje cały czas Mads Ostberg, który z pewnością będzie musiał skupić się dziś na obronie swojej pozycji.

Wspomniany już Ostberg zanotował dziś rano identyczny czas, co Jari-Matti Latvala. Zawodnik reprezentujący barwy Toyoty utrzymuje się na 3. miejscu w generalce, jednak wydaje się, że będzie chciał dziś zaatakować pozycję numer 2, a może i fotel lidera. Przypomnijmy, że do 500. zwycięstwa oesowego Latvali wciąż brakuje dwóch.

Czwartym rezultatem na porannej próbie Paijala popisał się Esapekka Lappi, co oznacza że na czterech pierwszych lokatach mogliśmy obserwować aż trzech kierowców Yarisa WRC.

Czołową piątkę uzupełnił równo jadący i zajmujący 4. pozycję w generalce Hayden Paddon, wyprzedzając o zaledwie 0,1 sekundy Teemu Suninena, najwyżej sklasyfikowanego zawodnika Forda.

Tuż za nim odcinek ukończyli Craig Breen i Sebastien Ogier, a czołową dziesiątkę uzupełnił Thierry Neuville.

W WRC2 najszybszy znów był Kalle Rovanpera – młodziutki Fin za kierownicą Fabii R5 stracił tylko 5,8 sekundy do 11. Andreasa Mikkelsena.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News