Rajd Finlandii: Niesamowicie ciasno na Tuohikotanen

Rajd Finlandii: Niesamowicie ciasno na Tuohikotanen

14 interakcji
DjK8JpqXoAAxDAa (1)

Podaj dalej

Czwarty odcinek specjalny porannej pętli Rajdu Finlandii padł łupem świetnie dysponowanego Otta Tanaka, a jego zespołowy kolega i ulubieniec lokalnych kibiców Jari-Matti Latvala stracił zaledwie 0,6 sekundy.

Świetny czas Fina nie pozwolił jednak na zredukowanie straty do drugiego w generalce Madsa Ostberga. Norweg przekroczył linię mety z czasem zaledwie 0,4 sekundy gorszym i utrzymuje fotel wicelidera przed wizytą w parku serwisowym.

Ciasno było jednak nie tylko w czołowej trójce – 1,4 sekundy do Tanaka stracił na tej próbie Esapekka Lappi, tuż za nim finiszował Craig Breen oraz Elfyn Evans.

Siódmy na mecie Sebastien Ogier stracił tylko 4,6 sekundy do zwycięzcy oesu, z kolei Teemu Suninen zaliczył nieco słabszy występ i spadł w klasyfikacji na 6. miejsce na rzecz Esapekki Lappiego. To oznacza, że w czołowej piątce mamy aż trzech reprezentantów Toyoty.

Najszybszy kierowca Hyundaia, Hayden Paddon, tym razem był ósmy. Nowozelandczyk zajmujący 4. miejsce w klasyfikacji rajdu powinien zacząć oglądać się za swoje plecy, gdzie ze stratą 13,6 sekundy podróżuje młodziutki Lappi.

Thierry Neuville właściwie standardowo już uzupełnił czołową dziesiątkę. Strata Belga wyniosła 7,8 sekundy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News