Rajd Finlandii: Nieprawdopodobna forma Citroena, Ostberg najszybszy na OS 4

Mads Ostberg już od pierwszych kilometrów Rajdu Finlandii prezentował bardzo dobre tempo i utrzymywał się na fotelu wicelidera, z którego po fantastycznym OS 4 awansował na sam szczyt tabeli. Ott Tanak traci obecnie do Norwega zaledwie 0,5 sekundy.

Rajd Finlandii: Nieprawdopodobna forma Citroena, Ostberg najszybszy na OS 4
Podaj dalej

12,33-kilometrowa próba padła łupem Madsa Ostberga, który swój ostatni oesowy triumf świętował na miejskiej próbie Braga Street Stage w trakcie Rajdu Portugalii 2017.

Drugi na mecie pojawił się Jari-Matti Latvala, który po raz drugi dziś pokonał swojego zespołowego kolegę Otta Tanaka. Pierwsza trójka klasyfikacji oesu zamknęła się w 4,8 sekundy, a bardzo ciekawie wygląda sytuacja w generalce.

Na fotel lidera aktualnie przesunął się Mads Ostberg, a jego przewaga nad drugim Tanakiem wynosi 0,5 sekundy i nad trzecim Latvalą 9,5 sekundy.

Po raz kolejny najszybszym kierowcą Fiesty WRC okazał się Teemu Suninen. Zawodnik jadący swój domowy rajd utrzymuje czwarte miejsce w generalce i na tę chwilę jego największym rywalem wydaje się być Hayden Paddon, który z 5. rezultatem tak skomentował swój przejazd.

– Nie było najgorzej. Pojechałem jednak chyba zbyt wolno aby porządnie się rozbudzić. Notatki na tym odcinku specjalnym były trochę za wolno, więc będziemy musieli wprowadzić stosowne korekty – zapowiedział Nowozelandczyk.

Najwięksi rywale w walce o tegoroczny tytuł, a więc Sebastien Ogier i Thierry Neuville, ukończyli czwartą próbę Rajdu Finlandii odpowiednio na 8. i 10. miejscu w klasyfikacji generalnej.

O dobrym wyniku może zapomnieć Andreas Mikkelsen, który w taki sposób zakończył jazdę na OS 4. Norweg pojechał dalej, jednak stracił na tej przygodzie ponad 3 minuty.

Przeczytaj również