Rajd Finlandii: I cyk, dwójeczka. Tanak powoli odjeżdża rywalom

Ott Tanak po wygraniu wczorajszego superoesu Harju 1 utrzymuje świetne tempo w Rajdzie Finlandii, sięgając po kolejne oesowe zwycięstwo na odcinku specjalnym Moksi 1 zlokalizowanym na południowy zachód od Jyvaskyli.

Rajd Finlandii: I cyk, dwójeczka. Tanak powoli odjeżdża rywalom
Podaj dalej

Kierowca Toyoty Yaris WRC tym samym utrzymał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej rajdu, powiększając przewagę nad drugim Madsem Ostbergiem do 3,1 sekundy. Norweg z resztą wciąż jest drugim najszybszym kierowcą – dziś zawodnik Citroena stracił do Estończyka zaledwie 1,3 sekundy.

Oesowe podium uzupełnił Teemu Suninen, dzięki czemu w czołowej trójce klasyfikacji rajdu mamy przedstawicieli aż trzech różnych producentów – młodziutki Fin stracił na dzisiejszej pierwszej próbie 6,6 sekundy do Tanaka, a w ogólnym rozrachunku jest to już prawie 10 sekund.

Czołową piątkę z różnicą zaledwie 0,7 sekundy uzupełnili Jari-Matti Latvala oraz najwyżej sklasyfikowany kierowca Hyundaia – Hayden Paddon.

Sebastien Ogier wczoraj ukończył 2,3-kilometrową próbę z trzecim rezultatem, jednak dziś nie mogło być mowy o poprawie, czy utrzymaniu podobnego rezultatu. Francuz ze stratą ponad 15 sekund dojechał do mety z 7. rezultatem.

Przeczytaj również