Rajd Elektrenai: Ciężki orzech do zgryzienia dla polskiej czołówki

Rajd Elektrenai: Ciężki orzech do zgryzienia dla polskiej czołówki

18 interakcji
Rajd Elektrenai: Ciężki orzech do zgryzienia dla polskiej czołówki

Podaj dalej

W poniedziałek opublikowano listę zgłoszeń do Rajdu Elektrenai, szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do imprezy rozgrywanej na Litwie zgłosiło się kilku bardzo doświadczonych na szutrach zawodników zagranicznych, co sprawia, że czołówka naszych mistrzostw po raz kolejny wystawiona zostanie na próbę.

Listę dla RSMP z numerem 2. otwierają Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń. Reprezentanci zespołu GO+ Cars Atlas Ward zasiądą naturalnie w Skodzie Fabii R5. Liderzy mistrzostw Polski z całą pewnością będą chcieli zaprezentować swoje umiejętności jazdy po szutrze i powiększyć swoją przewagę, która w tym momencie wynosi 42 punkty.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Kolejnym kierowcą na liście jest Vaidotas Zala, który wystartuje z Andrisem Malnieksem. Warto dodać, że ten duet zwyciężył w dwóch poprzednich rundach mistrzostw Litwy, Samsonas Rally Rokiskis oraz Rally Zemaitija. Do grona faworytów zaliczyć należy także gościa z północy. Teemu Asunmaa to trzykrotny mistrz Finlandii w swoich klasach, który ostatnie sezony pokonywał wspólnie z Jonne Halttunenem, obecnym pilotem Kalle Rovanpery.

Na liście zgłoszeń obserwujemy także Grzegorza Grzyba i Jakuba Wróbla, reprezentantów Skoda Polska Motorsport, Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka, Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego, Dariusza Polońskiego z Łukaszem Sitkiem, a także debiutujących w Skodzie Fabii R5 Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego. Warto dodać, że na trasy RSMP wraca Jarosław Kołtun, a w R-piątkach zobaczymy też Szymona Rutę i wspieranego przez firmę Motul Mariusza Zapałę.

W klasie Open N mamy sześć załóg, na czele z liderami mistrzostw, Marcinem Słobodzianem i Grzegorzem Dachowskim. Na trasie nie zabraknie też Łukasza Kotarby, Marka Nowaka, czy też Litwina, Vitalijusa Plastininasa. Ciekawa rywalizacja zapowiada się również w ośce. Tam obok Kacpra Wróblewskiego i Jacka Jureckiego zobaczymy też m.in. Janisa Vorobjovsa w BMW M3. Z uwagą przyglądać będziemy się również debiutującemu na szutrach Tomaszowi Zbroi, a także mistrzowi serii Szuter Cup, Konradowi Dudzińskiemu. Jak oni zaprezentują się na Litwie?

Do rajdu zgłosił się też Nikołaj Griazin, zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego. On ponownie nie będzie uwzględniony w końcowych wynikach dla RSMP. Podobnie będzie m.in. z Benediktasem Vanagasem, czy Egonem Kaurem. Warto będzie zatem popatrzeć w wyniki ogólne i kolejny raz porównać, jak ci zawodnicy będą się układać w porównaniu z uczestnikami mistrzostw Polski.

Lista zgłoszeń tutaj: LINK

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News