Rajd Dolnośląski: Wieczorne Duszniki kończą dzień. Grzyb odpowiada zwycięstwem

Rajd Dolnośląski: Wieczorne Duszniki kończą dzień. Grzyb odpowiada zwycięstwem

12 interakcji
Rajd Dolnośląski: Wieczorne Duszniki kończą dzień. Grzyb odpowiada zwycięstwem

Podaj dalej

Ostatni odcinek pierwszego dnia Rajdu Dolnośląskiego rozgrywany był już po zmroku. Na spowitej mrokiem Arenie Duszniki najlepszym czasem popisali się Grzegorz Grzyb i Robert Hundla.

Szóstym, a zarazem ostatnim dzisiejszym odcinkiem specjalnym drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski był test Duszniki Arena 2. Po wygranej Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka na Opolnicy, tym razem najlepsi na trasie byli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. Zwycięzcy Rajdu Świdnickiego Krause pokonali reprezentantów zespołu Skoda Polska Motorsport o 1,5 s.

Trzeba otwarcie stwierdzić, że impreza rozgrywana w okolicach Zieleńca przebiega właśnie pod dyktando tych dwóch duetów. Pierwszego dnia zawodnicy zmierzyli się bowiem na sześciu oesach i trzy padły łupem Grzyba, trzy Marczyka. Jedyną parą, która jakkolwiek potrafi się łapać tempem, jest ta reprezentująca barwy teamu GO+ Cars Atlas Ward, Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń. Popularny Colin tylko raz wypadł dzisiaj poza oesowe podium i na zakończenie pierwszego dnia zajmuje 3. miejsce w rajdzie, 10,9 s. za prowadzącym Grzybem.

W Open N niespodzianka. Tym razem najlepsi byli Damian Łata i Marcin Roik w Fordzie Fiesta Proto. Zaledwie 3,2 s. za nimi test ukończyli bracia Kotarbowie, zaś podium, 11,8 s. za Łatą skompletowali liderzy klasy, Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski. W niesamowitej walce w ośce górą był tym razem Jacek Jurecki, który o zaledwie 0,6 s. pokonał drugiego Kacpra Wróblewskiego. To, co prezentują nam ci dwaj panowie w tym sezonie przechodzi ludzkie pojęcie. Chcemy więcej, oby ta walka trwała jak najdłużej!

Fot.: Maciej Niechwiadowicz

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News