Rajd Dolnośląski: Bouffier triumfuje. Pierwsze zwycięstwo Hyundaia w mistrzostwach Polski

Bryan Bouffier i Xavier Panseri zwyciężyli w 53. Rajdzie Dolnośląskim. Jest to historyczny moment, po raz pierwszy w historii mistrzostw Polski Hyundai wygrywa rundę, stając się jednocześnie 28. producentem, któremu udała się ta sztuka.

Wszystkie niedzielne oesy finałowej rundy mistrzostw Polski były rozgrywane pod dyktando Marcina Słobodziana i Kamila Kozdronia. Załoga w Skodzie Fabii R5 wygrywała dziś niemal wszystko – oba przejazdy próby Goworów i raz oes Międzylesie.

Na OS19 Międzylesie 2 było już jednak inaczej. Na Power Stage’u najlepszy był triumfator imprezy, czyli Bryan Bouffier. Co ciekawe, dzięki takim rozstrzygnięciom Francuz – pomimo startu w zaledwie dwóch imprezach sezonu – został drugim wicemistrzem Polski, ustępując tylko Mikołajowi Marczykowi i Tomaszowi Kasperczykowi.

Drugie miejsce w imprezie ostatecznie zajęła załoga Płachytka/Nowaczewski, z kolei podium uzupełniła para Słobodzian/Kozdroń. Na Power Stage’u oprócz Bouffiera punkty zdobyli też Słobodzian, Płachytka, Wróblewski oraz Brzeziński.