Rajd Dakar 2019: Pierwsza pętla tegorocznego Dakaru

Rajd Dakar 2019: Pierwsza pętla tegorocznego Dakaru

8 interakcji

Podaj dalej

41. edycja Rajdu Dakar wchodzi w decydującą fazę. Dzisiaj zawodnicy zmierzą się z pierwszym odcinkiem w formie pętli – wszyscy wystartują oraz zakończą w miejscowości San Juan de Marcona.

Nadszedł czas na siódmy etap tegorocznego Dakaru. Zawodnicy są w miejscowości San Juan de Marcona i tam też spędzą noc po dzisiejszym etapie. Będzie to bowiem pierwszy w tym roku odcinek zapętlony. Dzisiaj skupimy się głównie na ściganiu, dojazdówka to bowiem zaledwie 64 km, a odcinek specjalny mierzy sobie 323 km.

W żadnej kategorii nie ma już więcej niż 100 pojazdów. Łącznie w tegorocznym Dakarze pozostało ich 227. Jako pierwsi do rywalizacji ruszą motocykliści. Próbę równo o godzinie 12:15 czasu polskiego rozpocznie reprezentant Chile, Pablo Quintanilla. Kolejni zawodnicy będą ruszać w odstępach co trzy minuty, a za Quintanillą do walki ruszą kolejno Kevin Benavides, Matthias Walkner, czy Toby Price.

Tuż po godzinie 13 na trasie zobaczymy kierowców quadów, w tym Kamila Wiśniewskiego, który zajmuje piątą pozycję w rajdzie. 14:04 czasu polskiego to godzina startu pierwszej załogi samochodu. Najpierw wystartuje Sebastien Loeb, później do walki przystąpią Nasser Al-Attiyah, Carlos Sainz, Cyril Despres oraz Nani Roma.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News