Rajd Dakar 2019: Loeb deklasuje rywali na piątym etapie

Rajd Dakar 2019: Loeb deklasuje rywali na piątym etapie

47 interakcji

Podaj dalej

Sebastien Loeb i Daniel Elena ukończyli na pierwszym miejscu pierwszą część dzisiejszego odcinka specjalnego. Teraz na zawodników czeka 66 kilometrów strefy neutralizacji, później nadejdzie czas na finałowe kilometry etapu.

Załogi samochodów mają za sobą siedem punktów pomiaru czas na piątym etapie Rajdu Dakar. Oznacza to, że pokonały one już około ¾ dzisiejszego odcinka specjalnego. Na finałowe rozstrzygnięcia przyjcie nam jednak poczekać, bo teraz następuje 66-kilometrowa strefa neutralizacji. Ściganie ma zostać wznowione około godziny 22:20 czasu polskiego.

Samochody, UTV oraz ciężarówki wyruszyły dziś do drugiej części etapu maratońskiego z miejscowości Tacna. Załogi ruszały dwójkami począwszy od 15:50 czasu polskiego. Jako pierwsi na trasie pojawili się Nasser Al-Attiyah oraz Stephane Peterhansel.

Na początku zdecydowanie najlepiej radził sobie Carlos Sainz, który nie walczy już w tym roku o zwycięstwo w rajdzie. Hiszpan jechał kapitalnie, ale później w jeszcze lepszy rytm wszedł Sebastien Loeb. Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata narzucił tempo rywalizacji, którego nikt nie mógł złapać. Po chwili Sainza spotkały problemy i na WP5 do Loeba tracił już ponad 33 minuty!

Czołówka dotarła już do punktu ASS1, czyli mety pierwszej części odcinka specjalnego. Tam sytuacja wygląda następująco – prowadzi Loeb, a ponad dziewięć minut za nim jest drugi Al-Attiyah. Trzecie miejsce ze stratą 11 minut zajmuje Nani Roma, a tuż za nim jest Stephane Peterhansel. Pierwszą piątkę kompletuje Kuba Przygoński, który do Loeba traci teraz niecałe 19 minut.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News