Rajd Cypru: Nordgren prowadzi przed niedzielą, Al-Attiyah już poza podium

Rajd Cypru: Nordgren prowadzi przed niedzielą, Al-Attiyah już poza podium

9 interakcji
Rajd Cypru: Nordgren prowadzi przed niedzielą, Al-Attiyah już poza podium

Podaj dalej

Pierwszy pełny dzień Rajdu Cypru zakończył się na OS6 Cyta Stavrovouni 2. Najlepszym wynikiem popisał się tam Juuso Nordgren, który korzystając na pechu Nassera Al-Attiyaha został też nowym liderem rajdu!

Tak jak można było się spodziewać, Nasser Al-Attiyah stracił na ostatnim oesie dnia mnóstwo czasu. Reprezentant Kataru złapał kapcia na pierwszym teście drugiej pętli, a na kolejnym oesie niestety stało się to samo. Nasser zabrał na popołudnie zaledwie jeden zapas, dlatego też wiadomym było, że straci mnóstwo czasu jadąc tutaj na kapciu. Ostatecznie sympatyczny kierowca był z tyłu o ponad minutę.

Wspominaliśmy już, że najlepszy czas na tym oesie widniał przy nazwisku Juuso Nordgrena. 1,5 s. za nim był Bruno Magalhaes, z kolei trzeci ze stratą 5,7 s. był Simos Galatariotis. Ci sami zawodnicy są teraz na podium w klasyfikacji generalnej, pierwszy jest Nordgren, drugi Galatariotis, trzeci Magalhaes. Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak na koniec dnia zajęli miejsce 9. Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to tam nie mamy co patrzyć, bo po rolce Polacy tracą już bardzo dużo czasu.

Hubert Ptaszek: – Rolowaliśmy na poprzednim oesie. To była bardzo szybka partia i zacząłem wyhamowywać, jednak niestety i tak poszliśmy za szeroko i wypadliśmy z trasy. To była w sumie taka powolna rolka, więc nie ma większych uszkodzeń w samochodzie. Tutaj chcieliśmy tylko przetrwać, no cóż, Cypr nie przywitał nas w najlepszy sposób.

Po OS6:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News