Rajd Chile: Trzeci oes, czwarty zwycięzca. Tanak kończy pętlę na prowadzeniu

Rajd Chile: Trzeci oes, czwarty zwycięzca. Tanak kończy pętlę na prowadzeniu

19 interakcji
2019CHILE_HEM_044

Podaj dalej

Na zakończenie pierwszej piątkowej pętli Rajdu Chile zawodnicy zmierzyli się z OS3 Espigado 1. Odcinkowe zwycięstwo powędrowało tam do Thierry’ego Neuville’a i Nicolasa Gilsoula.

OS3 Espigado 1 był na dobrą sprawę połączeniem tego, co obserwowaliśmy podczas pierwszego i drugiego oesu. Zawodnicy cały czas narzekają na poziom przyczepności. Chilijskie szutry są bardzo śliskie i trzeba mocno uważać – o błąd jest łatwo.

Najlepszym czasem popisał się tutaj Thierry Neuville. Belg skorzystał na tym, że przejechał poprzedni oes pod czerwoną flagą w trybie dojazdówki, więc jego opony w przeciwieństwie do opon rywali nie musiały się zmagać z dodatkowymi, wymagającymi 30 kilometrami drugiej próby.

Neuville skorzystał ze świeżych opon bezbłędnie i pokonał drugiego Jariego-Mattiego Latvalę o 0,2 s Podium skompletował Ott Tanak, który do zwycięskiego Belga stracił 0,7 s. Na kolejnych pozycjach zameldowali się Sebastien Ogier i Sebastien Loeb.

W klasyfikacji generalnej Rajdu Chile na prowadzeniu znajduje się Tanak. Na podium są też jego dwaj główni rywale w walce o mistrzostwo świata – Ogier traci do Estończyka 6,1 s, z kolei Neuville jest z tyłu o 6,6 s.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News