Rajd Barum: Kopecky śrubuje rekord. Zaskakujący nowy lider mistrzostw Europy

Jan Kopecky podniósł rekordową liczbę zwycięstw w Barum Czech Rally Zlin do dziewięciu. Dziś fabryczny kierowca Skody w duecie z Pavlem Dreslerem wygrał po raz piętnasty rundę Rajdowych Mistrzostwach Europy.

Rajd Barum: Kopecky śrubuje rekord. Zaskakujący nowy lider mistrzostw Europy
Podaj dalej

To także pierwsze zwycięstwo nowej Skody Fabii R5 evo w ERC. Dziś czeski duet kontrolował sytuację, odnosząc odnosząc tylko 2 zwycięstwa oesowe. To pozwoliło na zwycięstwo z zapasem przeszło półtorej minuty. – To było wspaniałe zobaczyć te wszystkie tłumy – powiedział Kopecky. – Bez ich wsparcia nie byłoby łatwo. Świetne uczucie znów tu wygrać – dodał zwycięzca.

Po dramatycznym finale Filip Mares i Jan Hlousek zapewnili Czechom dublet w domowej rundzie i zwycięstwo w rundzie, jak i mistrzostwach ERC 1 Junior. Załoga Skody Fabii R5 wspierana przez polski oddział Michelin zwyciężyła z przewagą zaledwie 0,3 sekundy nad Chrisem Ingramem i Rossem Whittockiem. Pokonani na pocieszenie zostali liderami mistrzostw Europy!

Nikołaj Griazin mocno roztrzaskuje Skodę Fabia R5 na mostku

Kraksę dnia zaliczyli Nikołaj Griazin i Jarosław Fiedorow. Po najlepszym czasie na Majaku (8,15 km) roztrzaskali Fabię R5 o ogrodzenie mostu na OS Pindula (18,64 km). Już tylko wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw Europy, Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow na drugim etapie odnieśli 3 zwycięstwa oesowe, ale na końcowej próbie obrońcy tytułu złapali kapcia.

Do drugiego etapu nie przystąpiła żadna z polskich załóg w samochodzie R5. Skody Fabie R5 Mikołaja Marczyka, a także Łukasza Habaja miały uszkodzone klatki bezpieczeństwa.

Rajd Barum 2019 – wyniki końcowe (czołówka)

Punktacja kierowców ERC 2019 po 6 rundach (czołówka)

1. flag Ingram Chris 108
2. flag Łukjaniuk Aleksiej 107
3. flag Habaj Łukasz 98
4. flag Mareš Filip 75

Przeczytaj również