Rajd Barum: Kopecky śrubuje rekord. Zaskakujący nowy lider mistrzostw Europy

Rajd Barum: Kopecky śrubuje rekord. Zaskakujący nowy lider mistrzostw Europy

8 interakcji

Podaj dalej

Jan Kopecky podniósł rekordową liczbę zwycięstw w Barum Czech Rally Zlin do dziewięciu. Dziś fabryczny kierowca Skody w duecie z Pavlem Dreslerem wygrał po raz piętnasty rundę Rajdowych Mistrzostwach Europy.

To także pierwsze zwycięstwo nowej Skody Fabii R5 evo w ERC. Dziś czeski duet kontrolował sytuację, odnosząc odnosząc tylko 2 zwycięstwa oesowe. To pozwoliło na zwycięstwo z zapasem przeszło półtorej minuty. – To było wspaniałe zobaczyć te wszystkie tłumy – powiedział Kopecky. – Bez ich wsparcia nie byłoby łatwo. Świetne uczucie znów tu wygrać – dodał zwycięzca.

Po dramatycznym finale Filip Mares i Jan Hlousek zapewnili Czechom dublet w domowej rundzie i zwycięstwo w rundzie, jak i mistrzostwach ERC 1 Junior. Załoga Skody Fabii R5 wspierana przez polski oddział Michelin zwyciężyła z przewagą zaledwie 0,3 sekundy nad Chrisem Ingramem i Rossem Whittockiem. Pokonani na pocieszenie zostali liderami mistrzostw Europy!

Nikołaj Griazin mocno roztrzaskuje Skodę Fabia R5 na mostku

Kraksę dnia zaliczyli Nikołaj Griazin i Jarosław Fiedorow. Po najlepszym czasie na Majaku (8,15 km) roztrzaskali Fabię R5 o ogrodzenie mostu na OS Pindula (18,64 km). Już tylko wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw Europy, Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow na drugim etapie odnieśli 3 zwycięstwa oesowe, ale na końcowej próbie obrońcy tytułu złapali kapcia.

Do drugiego etapu nie przystąpiła żadna z polskich załóg w samochodzie R5. Skody Fabie R5 Mikołaja Marczyka, a także Łukasza Habaja miały uszkodzone klatki bezpieczeństwa.

Rajd Barum 2019 – wyniki końcowe (czołówka)

Punktacja kierowców ERC 2019 po 6 rundach (czołówka)

1. flag Ingram Chris 108
2. flag Łukjaniuk Aleksiej 107
3. flag Habaj Łukasz 98
4. flag Mareš Filip 75

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News