Rajd Barum: Honza pokazuje klasę na drugich Rajnochovicach

Rajd Barum: Honza pokazuje klasę na drugich Rajnochovicach

14 interakcji
Rajd Barum: Honza pokazuje klasę na drugich Rajnochovicach

Podaj dalej

Jan Kopecky i Pavel Dresler zapisali na swoje konto kolejny odcinek specjalny tegorocznego Rajdu Barum. Czeska załoga fabrycznego zespołu Skody odrobiła do Łukjaniuka i Anranutowa 2,6 s, co sprawia, że przed ostatnią próbą dnia ma stratę w wysokości 20 sekund. Czy to dużo?

Warunki pogodowe w dalszym ciągu odgrywają ważną rolę w Rajdzie Barum. Jak na tacy mamy podane, że jeden odcinek pasuje lepiej jednym załogom, drugi następnym. Oponiarska ruletka do spółki z kapciami ustawiły dzisiejsze zmagania w czeskim klasyku. Wydaje się, że nieco lepiej na całym zamieszaniu wyszedł Łukjaniuk, który przed ostatnią próbą dnia ma przewagę w wysokości 20 sekund nad Kopeckim.

OS8 Rajnochovice 2 to kolejne starcie z mieszaniną błota, syfu i suchego asfaltu. Najlepiej w takich warunkach poradził sobie Jan Kopecky, który o 2,6 s pokonał drugiego Aleksieja Łukjaniuka. Po raz kolejny na odcinkowym podium uplasował się zawodnik z czuba czeskich mistrzostw, Miroslav Jakes, który zdołał pokonać zarówno Nikołaja Griazina, jak i Daniego Sordo.

Przed ostatnią próbą dnia Łukjaniuk ma przewagę w wysokości 20 sekund nad drugim Kopeckim. Na dalszych pozycjach mamy Griazina, Sordo oraz wspominanego wcześniej Jakesa. Kończący dzień oes Kudlovice 2 wystartuje o godzinie 19:45.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News