Rajd Barbórka: Olchawski wygrywa w historykach

Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński zwyciężają w Rajdzie Barbórka wśród załóg w samochodach historycznych. Duet GO+ Cars w Audi Quattro A2 narzucił kapitalne tempo na ostatniej pętli i przegonił wszystkich swoich rywali.

Rajd Barbórka: Olchawski wygrywa w historykach
Podaj dalej

Przed dwoma ostatnimi starciami na Bemowie Olchawski zajmował drugie miejsce z dosyć sporą stratą do prowadzącego Zaremby w Subaru Imprezie WRC. Już na Autodrom Bemowo II szef GO+ Cars wziął się ostro do roboty. Tam pokonał drugiego Pryczka o 1,23 s i trzeciego Głowalę aż o 9,83 s. Co najważniejsze, Zaremba był aż 13,21 s z tyłu, co oznaczało, że nowym liderem jest Olchawski.

fot. Marcin Kaliszka

Na trzecim przejeździe Bemowa najlepszy był znów Zaremba, jednak pokonał Olchawskiego o zaledwie 3,71 s. To oznaczało, że Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński wygrywają Rajd Barbórka, przywożąc duet Zaremba/Goldman 1,04 s za sobą. Podium w imprezie skompletowali Michał oraz Jacek Pryczkowie.

fot. Marcin Kaliszka

Pierwszy skalp już powędrował do kolekcji Olchawskiego, ale przed zawodnikami pozostało najważniejsze wyzwanie dnia – Ogólnopolskie Kryterium Asów na ulicy Karowej. Kto tam sięgnie po najwyższe laury? Czy Audi Quattro znów pokona Subaru Imprezę? Rywalizacja na słynnym kryterium powinna rozpocząć się w okolicach godziny 18:00.

Przeczytaj również