Rajd Barbórka: Modlin storpedowany ulewą. Kajetanowicz demoluje wszystkich rywali

Za nami pierwszy rozdział walki w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Zawodnicy mają już za sobą dwa przejazdy przez oes Tor Modlin, po których zdecydowanymi liderami klasyfikacji generalnej są Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak.

Rajd Barbórka: Modlin storpedowany ulewą. Kajetanowicz demoluje wszystkich rywali
Podaj dalej

Na rywalizację na Torze Modlin ogromny wpływ miała pogoda. Podczas kiedy pierwszych kilkudziesięciu zawodników jechało we w miarę dobrych warunkach, później nastąpiło oberwanie chmury. Ulewa momentalnie zalała tor, przyczepność spadła do zera, a to kompletnie wymieszało wyniki.

Przez bardzo długi czas na prowadzeniu na OS1 Tor Modlin 1 znajdowali się Kamil Bolek z Marcinem Gasiem w Peugeocie 208 R2. Zmienili ich tam dopiero Michał Ratajczyk z Jędrzejem Szcześniakiem. Ostatecznie duet zespołu Daftracing w Lancerze Evo uplasował się na 6. miejscu, zaś Bolek zakończył oes na miejscu 7., obejmując jednocześnie prowadzenie w ośce i klasie R3.

Zdecydowanie najlepszym czasem na inaugurację rajdu popisał się Kajetan Kajetanowicz. On pokonał drugiego Bryana Bouffiera o 20,98 s!  Pierwszą trójkę ze stratą 23,47 s skompletował Jari Huttunen, dalej byli Maciej Lubiak i nowy mistrz Polski, Mikołaj Marczyk.

Na OS2 Tor Modlin 2 Kajto jeszcze powiększył swoją przewagę. Podczas drugiego przejazdu Modlina pokonał on Huttunena o 13,19 s. Dalej byli Bouffier i Oleksowicz, pierwszą piątkę uzupełnił Marczyk. Po dwóch odcinkach specjalnych prowadzenie Kajetanowicza nad drugim Huttunenem wynosi już ponad 36 sekund. Dalej są Bouffier, Oleksowicz, Marczyk, Lubiak, Ratajczyk, Kuchar… 9. miejsce zajmuje Bolek.

Na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej znajdują się Grzegorz Olchawski i Jakub Wróbel w Audi Quattro S1. Oni prowadzą w klasie historycznej.

Przeczytaj również