Rajd Barbórka: Kajto nowym liderem warszawskiego klasyka

Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak wygrali również drugi przejazd przez odcinek specjalny Tor Modlin i to oni są nowymi liderami imprezy przed przerwą na serwis. Drudzy w generalce Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk tracą teraz zaledwie 0,69 s. Szykuje się nam kapitalne starcie na Bemowie.

Rajd Barbórka: Kajto nowym liderem warszawskiego klasyka
Podaj dalej

Na OS3 Tor Modlin II znów lepszym z dwójki Kajetanowicz – Marczyk był ten pierwszy. Popularny Kajto w Fordzie Fiesta WRC pokonał swojego głównego rywala w tej imprezie o 1,29 s, co sprawiło, że reprezentant Lotos Rally Team jest nowym liderem imprezy. Podium na drugim Modlinie skompletowali Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak z zespołu Daftracing. Warto zauważyć, że przed dwoma ostatnimi oesami imprezy różnica pomiędzy Kajetanowiczem i Marczykiem wynosi zaledwie 0,69 s!

fot. Mateusz Banaś

W klasie R2 kolejnym świetnym czasem popisał się wspierany przez GO+ Cars Marcin Sheffler. On o 0,34 s pokonał drugiego Pawła Poletyło, zaś kolejne 0,33 s za zawodnikiem podróżującym BMW w barwach Landi Renzo znalazł się Konrad Biela, który wciąż jest liderem w tej kategorii. W R3 trwa show Jana Chmielewskiego. Kierowca w Citroenie C2 S1600 wspierany przez Caffaro powiększył swoje prowadzenie do niemal 14 sekund.

fot. Marcin Kaliszka

Jeśli chodzi o historyki, to kolejne oesowe zwycięstwo powędrowało do duetu Zaremba/Goldman. Na drugiej pozycji mieliśmy tym razem Arkadiusza Kulę w Renault Megane Maxi, zaś podium skompletował duet Pryczek/Pryczek. Zaledwie 0,04 s za nimi znalazł się szef zespołu GO+ Cars, Grzegorz Olchawski. On wciąż zajmuje wśród historyków drugą pozycję.

Przeczytaj również