Rajd Azorów dogadany z promotorem ERC. Darmowe wpisowe i kilka nowości

Rajd Azorów dogadany z promotorem ERC. Darmowe wpisowe i kilka nowości

7 interakcji

Podaj dalej

Inauguracyjna runda Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajd Azorów już nie widnieje z gwiazdką w terminarzu ERC po podpisaniu porozumienia z promotorem cyklu. Zawody na wyspie Sao Miguel utraciły w tym roku głównego sponsora, ale organizatorzy zdołali zabezpieczyć niezbędny budżet.

fot. Photo Jorge Cunha / DPPI

Tym samym mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się zgodnie z planem w dniach 21-23 marca. Organizatorzy rajdu na zapowiadają m.in. przeprojektowany superoes w Ponta Delgada i zupełnie nowy odcinek (7,9 km) podczas pierwszego etapu. W harmonogramie znajdzie się także kultowy oes Sete Cidades z zapierającymi dech w piersiach widokami na jezioro w kraterze nieczynnego wulkanu. Odcinek prowadzi szutrowymi drogami po jego szczycie.

Dla zredukowania kosztów organizator przygotował 50-60% zniżki dla juniorskich załóg ERC1 (R5) i ERC2 (R4, RGT, N4). Załogi kwalifikujące się do ERC3 (napęd na jedną oś) są zwolnione z wpisowego. Wszystkie załogi mają zagwarantowany transport rajdówek z Portugalii na największą z wysp atlantyckiego archipelagu Azorów. Zgłoszenia wystartują jeszcze w tym tygodniu. Z polskich kierowców udział w Azores Rallye zapowiedział Łukasz Habaj.

fot. – Photo Gregory Lenormand / DPPI

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News