Rajd Australii: Toyota zwartym szykiem nadaje ton

Rajd Australii: Toyota zwartym szykiem nadaje ton

3 interakcje

Podaj dalej

8,77-kilomerowy Orara East rozpoczął rywalizację w ostatniej rundzie WRC 2018, Rajdzie Australii. Oesowe podium obsadzili kierowcy Toyoty.

Najszybciej o poranku podróżował Esapekka Lappi z Janne Fermem. Ott Tanak i Martin Jarveoja ustąpili o 0,8 sekundy. Trzy Yarisy WRC zmieściły się łącznie w 1,2 sekundy za sprawą Jari-Mattiego Latvali.

Esapekka Lappi: To był dobry początek, bardzo czysty przejazd. Jestem z tego powodu całkiem zadowolony. Wygląda na to, że ustawienia są właściwe. Teraz wybieramy się na trochę inną nawierzchnię, wiec mam nadzieję, że tam również będą działać.

Ott Tanak: Wyczucie jest dobre. Przyczepność całkiem wysoka. To trochę zaskakujące, ale następny odcinek będzie mieć zupełnie inną nawierzchnię.

Jari-Matti Latvala: Po tym odcinku jeździliśmy wczoraj na shakedownie, więc jest trochę oczyszczony. Były kilka zaskakująco śliskich miejsc, ale ogólnie poszło dobrze.

Za Toyotami uplasowały się dwie podstawowe załogi Hyundaia. Andreas Mikkelsen oddał Lappiemu 1,8 sekundy oraz wyprzedził Thierry’ego Neuville’a o 0,3 sekundy. Taki sam rezultat jak Belg odnotował Mads Ostberg.

Andreas Mikkelsen: To był dobry odcinek. Miejscami jechałem ostrożnie. Na pierwszym chciałem się po prostu wdrożyć. Jestem całkiem zadowolony.

Thierry Neuville: Na tym odcinku nie będzie dużych różnic. Na pierwszym kilometrze było nieco czyszczenia. Miałem dobry przejazd, żadnych poważnych sytuacji. Wciąż jest margines do poprawy.

Wciąż nie spełniły się marzenia Sebastiena Ogiera o deszczu i lider mistrzostw świata zanotował 2,6 sekundy straty. Jego tempem pojechał zespołowy kolega, Elfyn Evans (obaj Ford Fiesta WRC). Craig Breen miał przygodę z kangurem i stracił aż 4,2 sekundy.

Sebastien Ogier: Z pewnością wolałbym, żeby było trochę więcej deszczu. Jest dość sucho, więc mało optymalnie. Starałem się jechać najszybciej jak mogłem.

Elfyn Evans: Czułem się nieźle. Może byłem trochę za ostrożny, ale taki jest niestety plan.

Rajd Australii 2018 – wyniki na OS1

1. Lappi EsapekkaFerm Janne
Toyota Yaris WRC tyre
4:45.5
2. Tänak OttJärveoja Martin
Toyota Yaris WRC tyre
+0.8
+0.8
3. Latvala Jari-MattiAnttila M.
Toyota Yaris WRC tyre
+1.2
+0.4
4. Mikkelsen AndreasJæger A.
Hyundai i20 Coupe WRC tyre
+1.8
+0.6
5. Neuville ThierryGilsoul N.
Hyundai i20 Coupe WRC tyre
+2.1
+0.3
= Østberg MadsEriksen Torstein
Citroën C3 WRC tyre
+2.1
+0.0
7. Evans ElfynBarritt Daniel
Ford Fiesta WRC tyre
+2.5
+0.4
8. Ogier SébastienIngrassia J.
Ford Fiesta WRC tyre
+2.6
+0.1
9. Paddon HaydenMarshall S.
Hyundai i20 Coupe WRC tyre
+2.7
+0.1
10. Suninen TeemuMarkkula Mikko
Ford Fiesta WRC tyre
+2.8
+0.1
11. Breen CraigMartin Scott
Citroën C3 WRC tyre
+4.2
+1.4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News