Rajd Argentyny: Tanak zdominował shakedown. Kajetanowicz oszczędzał sprzęt

Ott Tanak i Martin Jarveoja okazali się najlepszymi podczas odcinka testowego Rajdu Argentyny. Podium w niezwykle wymagających warunkach skompletowali Thierry Neuville oraz Kris Meeke.

Rajd Argentyny: Tanak zdominował shakedown. Kajetanowicz oszczędzał sprzęt
Podaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że Rajd Argentyny będzie w tym roku wyjątkowo ciężką przeprawą. Od kilku dni w okolicach Villa Carlos Paz pada deszcz – większość odcinków pokryta jest błotem, które podczas zapoznania z trasą zdecydowanie utrudniło zawodnikom życie.

Również odcinek testowy był bardzo błotnisty. Oczywistym było zatem, że najlepsze czasy zawodnicy mogli kręcić na samym początku, zanim próba nie była jeszcze mocno zniszczona. Tak oto pierwsza czwórka popisała się najlepszymi wynikami już właśnie podczas pierwszego przejazdu, który transmitowany był na żywo za pośrednictwem facebooka.

Ott Tanak zawiesił poprzeczkę na wyniku 2:34,9. Na ex-aequo drugiej pozycji ze stratą 0,7 s uplasowali się Thierry Neuville i Kris Meeke, zaś tuż za podium ze stratą ponad sekundy znalazł się Sebastien Ogier. Pierwszą piątkę uzupełnił pierwszy z reprezentantów M-Sport Forda, Teemu Suninen.

W kategorii RC2 najlepszy był Mads Ostberg, który przywiózł za sobą kolejnych dwóch kierowców z klasy WRC 2 Pro – Gusa Greensmitha oraz Marco Bulacię Wilkinsona. Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak wzorem Rajdu Korsyki przejechali shakedown tylko raz, spokojnym tempem, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Pierwszym oesem piątej rundy WRC będzie SSS Villa Carlos Paz. Widowiskowa próba rozpocznie się osiem minut po północy.

Przeczytaj również