Rajd Argentyny: Tanak kontratakuje. Koniec dnia dla Evansa

Ott Tanak i Martin Jarveoja zapisali na swoje konto kolejne odcinkowe zwycięstwo w Rajdzie Argentyny. Estońska załoga Toyoty zmniejszyła swoją stratę do Neuville’a i Gilsoula do 11,3 s.

Rajd Argentyny: Tanak kontratakuje. Koniec dnia dla Evansa
Podaj dalej

Drugą dzisiejszą próbą Rajdu Argentyny był OS10 Mataderos – Cuchilla Nevada 1. Oznaczało to starcie z bardzo szybkim, 22-kilometrowym odcinkiem. Nie brakowało tam miejsc, gdzie zawodnicy jechali na „odcięciu”, a przerzucanie samochodu w kolejnych szybkich partiach robiło spore wrażenie.

Niestety, nie wszyscy poradzili sobie z tą próbą. Elfyn Evans popełnił bowiem błąd, który eliminuje go z dalszej rywalizacji na dzisiaj. Walijczyk nagle stracił kontrolę nad swoją Fiestą WRC, a ta wypadła z drogi i uderzyła w ogromny głaz. Zniszczenia oznaczały, że Evans dalej już nie pojedzie.

Tym razem zdecydowanie najlepszym tempem popisał się Ott Tanak. Estończyk doskonale wykorzystał fakt, że odcinek idealnie pasował charakterystyką Toyocie i drugiego Thierry’ego Neuville’a pokonał o 2,5 s. Podium ze stratą 2,8 s skompletował Kris Meeke.

Przeczytaj również