Rajd Argentyny: Neuville atakuje od samego rana. Belg powiększa prowadzenie

Rajd Argentyny: Neuville atakuje od samego rana. Belg powiększa prowadzenie

7 interakcji

Podaj dalej

Drugi dzień Rajdu Argentyny rozpoczął się od przejazdu przez oes Tanti – Mataderos. Najlepszym czasem popisali się tam liderzy imprezy, a więc Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul.

OS9 Tanti – Mataderos 1 przedstawił nam nowe oblicze tegorocznego Rajdu Argentyny. Nie było już deszczu i wszechobecnego błota, a zawodnicy w końcu mogli się skupić na szybkiej, pewnej jeździe, zamiast nerwowego ślizgania i walki o przetrwanie.

Drugi dzień piątej rundy WRC rozpoczął się w niepełnym składzie. W najwyższej kategorii nie ma już bowiem Esapekki Lappiego. Fin na ostatniej piątkowej próbie zaliczył poważnego dzwona. Załodze nic się nie stało, ale mechanikom nie udało się naprawić samochodu na dzisiejsze oesy. Na trasie nie zobaczymy dziś także Kajetana Kajetanowicza i Maćka Szczepaniaka.

Odcinkowe zwycięstwo o poranku powędrowało do Thierry’ego Neuville’a. Belg pokonał o 0,4 s drugiego Otta Tanaka i o 1,5 s trzeciego Krisa Meeke’a. Kierowca Hyundaia powiększył tym samym swoje prowadzenie nad Estończykiem do 13,8 s.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News