Rajd Akropolu: Polacy w czołówce, bezbłędny Łukjaniuk, doskonały Protasow

Rajd Akropolu: Polacy w czołówce, bezbłędny Łukjaniuk, doskonały Protasow

11 interakcji
Rajd Akropolu: Polacy w czołówce, bezbłędny Łukjaniuk, doskonały Protasow

Podaj dalej

Śledząc napływające do nas z Grecji informacje z treningów z każdą chwilą mogliśmy być coraz bardziej zadowoleni. Co prawda równych nie miał sobie Aleksiej Łukjaniuk, ale z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy.

W pierwszym treningu przez długi czas liderami byli Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak. Zawodnicy w Skodzie Fabii R5 wyprzedzali o 0,2 s. kolejną polską załogę, Grzegorza Grzyba i Jakuba Wróbla. Te dwa duety uplasowały się ostatecznie odpowiednio na miejscach 3. i 4., zaś 7. pozycję zajęli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Kto zajął pierwsze dwa miejsca? Najlepszymi byli Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow, którzy wygrali dwie pierwsze rundy sezonu, zaś doskonałą drugą pozycję zajęli Jurij Protasow i Pawło Czerepin, którzy reprezentują barwy polskiego zespołu GO+ Cars Atlas Ward.

Podczas drugiego przejazdu znów najlepszy był Aleksiej Łukjaniuk, jednak tym razem jego przewaga nad całą resztą była już zdecydowanie mniejsza. Na drugim miejscu co ciekawe uplasował się Fin, Juuso Nordgren, zaś trzeci był Jurij Protasow. Ukrainiec mieszkający na stałe w Polsce wygrywał Rajd Akropolu dwukrotnie, raz był drugi. Czyżby za czwartym razem znów chciał wbić się na pudło? Najlepszym z Polaków był tym razem Grzegorz Grzyb, który zajął 6. miejsce. Łukasz Habaj był 9., Hubert Ptaszek 10.

Kolejnym punktem w programie Rajdu Akropolu będzie odcinek kwalifikacyjny. Ten rozpocznie się o godzinie 15:18 czasu polskiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News