Räikkönen ujawnił, że Łukasz Pieniążek ma 3-letni program w WRC 2?

Räikkönen ujawnił, że Łukasz Pieniążek ma 3-letni program w WRC 2?

114 interakcje
Räikkönen ujawnił, że Łukasz Pieniążek ma 3-letni program w WRC 2?

Podaj dalej

Szef stajni rajdowej Printsport Racing, Eero Räikkönen wyjawił w rozmowie z Martinem Holmesem z RallySport Magazine, że Łukasz Pieniążek związał się z ekipą spod Jyväskylä na 3 lata.

Częstochowianin od ubiegłorocznego Rajdu Wielkiej Brytanii wynajmuje z Finlandii Škodę Fabię R5. 27-latek wraz z pilotem Przemysławem Mazurem najlepszy wynik z ekipą Räikkönena wywalczył w Rajdzie Portugalii zajmując drugie miejsce w klasie WRC 2. M.in. ten wynik zrobił wrażenie na Finie, który wierzy w dalszy rozwój polskiego kierowcy.

Eero Räikkönen: Mamy z nim 3-letni projekt i myślę, że wykonał niezłe postępy. Byłem nieco zmartwiony po Szwecji, ale potem miał dobre występy w Portugalii i na Korsyce. Na Sardynii starał się może trochę za bardzo, ale udowodnił, że potrafi prowadzić samochód i mieć prędkość. Łukasz wciąż jest mało doświadczony, potrzebuje więcej kilometrów i treningu nad opisem. Mieliśmy już kierowców z Finlandii, Norwegii i Estonii, ale kiedy patrzę na ich onboardy i oceniam ich styl, to muszę przyznać, że kompletnie nie rozumiem polskiego opisu!

Printsport Racing będzie właścicielem dwóch egzemplarzy Volkswagena Polo GTI R5, gdy samochód uzyska homologację. Kiedy premiera samochodu była planowana podczas sierpniowego Rajdu Niemiec mówiło się także o ewentualnej przesiadce Pieniążka do konstrukcji Volkswagen Motorsport. Obecny plan zakłada przedstawienie auta w Rajdzie Hiszpanii pod koniec października, po czym dopiero będzie przekazywany zespołom klienckim.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News