Raid of Champions zakończy sezon Dacia Duster Elf Cup. Co czeka tam na zawodników?

Raid of Champions będzie szóstą i ostatnią rundą sezonu Dacia Duster Elf Cup 2019, ale jednocześnie pierwszą w historii rozgrywaną na Węgrzech. Co czeka na zawodników w okolicach Nyirádu?

Raid of Champions zakończy sezon Dacia Duster Elf Cup. Co czeka tam na zawodników?
Podaj dalej

Baza Raid of the Champions zlokalizowana będzie w Nyirád Motorsport Centrum, w zachodniej części Węgier, 50 kilometrów od jeziora Balaton. W piątek na rozgrzewkę zawodnicy dwukrotnie pokonają 10-kilometrową próbę w Nyirádzie.

Etap sobotni to po dwa przejazdy 52-kilometrowego OS 3,4, oraz 38-kilometrowego OS 5,6. Na niedzielę zaplanowano z kolei trzykrotny przejazd 38-kilometrowej próby. Tam rozstrzygną się losy zwycięstwa w rajdzie oraz mistrzostwa w całym pucharze. Łącznie zawodnicy będą musieli pokonać 315 km z pomiarem czasu.

Krzysztof Hołowczyc, mentor załóg DDEC: – Finałowa runda DDEC na Węgrzech zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Zanosi się na emocje od startu do mety, bo różnice punktowe w czołówce są minimalne. To wprost wymarzone zakończenie pucharowej rywalizacji, która opiera się na wyrównanych szansach wszystkich uczestników startujących identycznymi autami. Ta sytuacja wymagać będzie od zawodników szybkiej, ale i bezpiecznej jazdy, bo każdy, nawet mały błąd może oznaczać utratę szans na tytuł. Na miejscu będę śledził przebieg ostatecznej rozgrywki i już cieszę się na te niezwykłe sportowe emocje.

Na liście zgłoszeń widnieją 52 pojazdy. Tym razem sześć załóg Dacii Duster będzie rywalizowało w grupie T2, która liczy dziewięć samochodów. Trasa Raid of the Champions jest nieznana większości zawodników Dacia Duster Elf Cup, więc szanse na zwycięstwo w ostatniej tegorocznej rundzie są wyrównane i zapowiada się interesująca rywalizacja.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2019/ Raid of the Champions:

114. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel
115. Maciej Grabowski/ Adam Binięda
116. Tadeusz Rzeżuchowski/ Wojciech Jermakow
117. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski
118. Michał Cebula/ Filip Chilarzewski
119. Pascal Brodnicki/ Ernest Górecki

Przeczytaj również