Przez tę usterkę nowej Mazdy 3 możesz spowodować wypadek

Przez tę usterkę nowej Mazdy 3 możesz spowodować wypadek

bd9fd63b643b430b98423b75f2854d91

Podaj dalej

Jeśli masz Mazdę 3 z roku 2019 lub 2020, powinieneś mieć świadomość, że twój samochód może mieć elektroniczne „halucynacje”, które powodują hamowanie nawet bez powodu.

Wynika to z faktu, że inteligentny system hamowania (SBS) ma pewne błędy w oprogramowaniu, które mogą spowodować, że auto źle wykryje przeszkody przed nim, co spowoduje automatyczne hamowanie awaryjne. Mazda musi poprawić usterki w swoich samochodach.

W przypadku rynku amerykańskiego wycofanie dotyczy ponad 35 000 samochodów, ale na szczęście, do tej pory nie zgłoszono żadnych obrażeń ani tym bardziej śmierci.

Jeśli masz jeden z tych samochodów, oto co może się stać. W przypadku pojawienia się tej usterki. na wyświetlaczu informacyjnym  pojawia się komunikat ostrzegawczy i  słychać dźwięk alarmu ostrzegawczego. Niestety kiedy już do tego dojdzie, jest za późno. Jeśli zobaczysz te wizualne ostrzeżenia i usłyszysz alarm, hamowanie awaryjne nastąpi prawie natychmiast.

Jest pewne rozwiązanie do momentu usunięcia usterki. System SBS można wyłączyć – należy jednak pamiętać, że system domyślnie aktywuje się przy każdym uruchomieniu samochodu.

Mazda 3 miała w tym roku inne problemy, w tym takie, które mogły doprowadzić nawet do utraty kół podczas jazdy. Koła, a komu to potrzebne?

Jeśli posiadasz jeden z potencjalnie felernych egzemplarzy, ruszaj do dealera, aby mógł wgrać nowe oprogramowanie i pamiętaj, żeby zachować ostrożność

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News