Prototyp Porsche 919 Evo jechał ulicami Nowego Jorku

Prototyp Porsche 919 Evo jechał ulicami Nowego Jorku

46 interakcji
Prototyp Porsche 919 Evo jechał ulicami Nowego Jorku

Podaj dalej

Porsche, aby uczcić zdobycie 3 z rzędu tytułów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata zbudowali specjalną wersję prototypu klasy LMP1 – Porsche 919 Hybrid Evo. Samochód będzie paradował po całym świecie, niedawno przejechał się po nowojorskim Manhattanie.

Bez restrykcji regulaminu WEC można było pokusić się o jeszcze agresywniejszą wersję prototypu. Pojazd pożegna się z jeżdżąc po ulicach popularnych metropolii lub próbując bić rekordy jak największej ilości torów wyścigowych, w tym ustanowionych przez bolidy Formuły 1. Światowe tournée rozpoczęto od wizyty w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku.

919-tce towarzyszyło Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Mieszkańcy „Wielkiego Jabłka” (potoczna nazwa Nowego Jorku – przyp. red.) musieli przeżyć wielki szkok słysząc ryk 2-litrowego turbodoładowanego silnika V-4.

Kolejnym przystankiem będzie Europa, a konkretnie słynny tor Nürburgring. Potem zaplanowano także wizytę w Azji, a następnie popisy na belgijskim torze Spa-Francorchamps i na wakacyjnym Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii. Porsche 919 Hybrid Evo wróci jeszcze do Ameryki, aby spróbować swoich sił w Kalifornii próbując zdobyć rekord toru Laguna Seca.

Jeżeli też chcielibyście poczuć emocje związane z prowadzeniem wyjątkowych aut Porsche, to warto zainteresować się programem szkoleniowym Porsche Driving Experience. Polscy kierowcy mogą w nim zasiąść za kierownicą nawet najbardziej ekstremalnych wersji i nauczyć się wykorzystywać ich potencjał na torze.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: WEC, Porsche, Porsche Driving Experience

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News