Produkcja nowego C5 Aircross nie zwalnia tempa. To bardzo dobra wiadomość

Produkcja nowego C5 Aircross nie zwalnia tempa. To bardzo dobra wiadomość

Produkcja nowego C5 Aircross nie zwalnia tempa. To bardzo dobra wiadomość

Podaj dalej

Produkcja nowego C5 Aircross, która rozpoczęła się w kwietniu w zakładzie w Rennes, nabiera znaczącego tempa tuż przed planowanym na czerwiec rozpoczęciem dostaw do salonów sprzedaży w Europie.

Prawdziwy sukces modelu. Wyróżnia się na tle konkurencji

C5 Aircross okazał się być strzałem w dziesiątkę od samego momentu zaprezentowania go już w 2018 roku oraz od oficjalnej premiery w 2019 roku. Samochód ten jest obecnie oferowany na rynkach 85 krajów i został sprzedany w 325 000 egzemplarzach, z czego zdecydowana większość w samej Europie.   

Nowy model przede wszystkim wyróżnia się potężniejszą i bardziej ekskluzywną sylwetką, która świadczy o jego nowoczesnym i dynamicznym stylu. Jest idealnym przykładem na to, jak powinno się dbać o komfort i modularność wnętrza SUV-a. 

Dzięki zawieszeniu Citroën Advanced Comfort, nowym fotelom, niezrównanej przestronności oraz licznym technologiom wspomagania prowadzenia, jak na przykład: Highway Driver Assist – takie rozwiązania sprawiają, że każda podróż C5 Aircross staje się całkowicie bezstresowa.  

Warto również wspomnieć o zawieszeniach z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi, które występują tylko i wyłączenie w modelach Citroëna. Niwelują one nierówności drogi zwiększając przy tym komfort jazdy. 

Zakład produkcyjny w Rennes jeszcze nigdy nie zawiódł

Zakład w Rennes jest mocno związany z historią marki Citroën. W zakładzie, który rozpoczął swoją działalność w 1961 roku wyprodukowano wiele kultowych modeli Citroëna. Pierwsze modele C5 Aircross zostały stworzone w marcu 2018 roku, a uruchomienie produkcji modelu po restylingu, tylko zbliżyło zakład z Citroënem. 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News