Problemy z zarejestrowaniem rajdówki? Czy PZM znajdzie rozwiązanie?

Problemy z zarejestrowaniem rajdówki? Czy PZM znajdzie rozwiązanie?

Podaj dalej

Polski Związek Motorowy po zamieszaniu związanym z możliwymi problemami w zarejestrowaniu rajdówki od stycznia 2021 roku, postanowił wydać oświadczenie, w którym informuje, że trwają prace nad korektą przepisów.

Czytaj też: Kotarba sprzedał Citroena, ale nie chce rozstawać się z rajdami [Wywiad]

Przypomnijmy, że od stycznia podczas przeglądu rejestracyjnego samochody mają być fotografowane, co znacząco utrudni dopełnienia formalności w kwestii przeglądu samochodu rajdowego. Tak naprawdę już obecne przepisy nie ułatwiają rejestracji takiego pojazdu, jednak każdy właściciel był w stanie „po znajomości” załatwić wymagane dokumenty. W oświadczeniu PZM możemy przeczytać:

Odnosząc się do ostatnich publikacji medialnych na temat sposobu dopuszczenia do ruchu drogowego samochodów sportowych, Polski Związek Motorowy (PZM) przedstawia poniżej swoje stanowisko w tej sprawie.

PZM jako polski związek sportowy zrzeszony w Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) zajmuje się organizacją zawodów sportów samochodowych w Polsce, w których udział biorą samochody zmodyfikowane zgodnie z przepisami FIA oraz PZM. Prowadzone obecnie wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury prace, mają na celu ustalenie sposobu dopuszczenia do ruchu drogowego tych samochodów, tak aby mogły one bez przeszkód podczas zawodów sportowych współuczestniczyć w ruchu drogowym.

Konieczność wdrożenia do ustaw, jak i aktów wykonawczych nowych zapisów oraz wymogów określenia zupełnie nowego zestawu warunków technicznych dla tej specjalistycznej grupy samochodów, powodują znaczny stopień skomplikowania tych prac utrudniając szybkie wdrożenie satysfakcjonującego rozwiązania. Dodatkowo ww. prace zostały spowolnione z uwagi na trudną, ogólną sytuację związaną z pandemią COVID-19.

PZM podejmuje wszelkie działania aby przedmiotowe prace zakończyły się w najszybszym możliwym terminie.

Mamy nadzieję, że nowe przepisy wejdą w życie w najszybszym możliwym czasie, by od stycznia 2021 roku nie było żadnych problemów z zarejestrowaniem i przeglądem samochodu rajdowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News