Prezentacja WRC

Prezentacja WRC

Podaj dalej

Citroen, Hyundai, M-Sport oraz Toyota zaprezentują swoje samochody przygotowane na sezon 2018 podczas wystawy Autosport International w Birmingham. Na wydarzenie trzeba poczekać do 11 stycznia.

Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Motorsport Network oraz WRC Promoter, do oficjalnej prezentacji cyklu dojdzie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Rajdu Monte-Carlo – To dla nas duże wyróżnienie, że będziemy mogli pokazać najbardziej fascynującą serię motosportową świata. Fantastyczne samochody, najlepsi kierowcy oraz ich piloci pojawią się na naszym wydarzeniu – skomentowała dyrektor wystawy, Kate Woodley.

Malcolm Wilson nie krył zadowolenia, że seria WRC przed rozpoczęciem kolejnego sezonu otrzyma specjalne wyróżnienie, w postaci rozpoczęcia sezonu na gali Autosportu: Uczestniczę w tym wydarzeniu od początku jego istnienia. W całej branży gala postrzegana jest jako oficjalne rozpoczęcie nowego sezonu, więc to bardzo dobra informacja dla Rajdowych Mistrzostw Świata.

W imprezie wezmą udział również zawodnicy rywalizujący w cyklu WRC 2, WRC 3 oraz Junior WRC – To zarówno dla nas jak i dla całego cyklu ważna chwila. Wielka Brytania zapisała już kawał historii Rajdowych Mistrzostw Świata a teraz wykonamy kolejny krok – zakończyła Woodley.

Mocniejsze, agresywniejsze i bardziej hałaśliwe samochody przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tegorocznym cyklem. Według podawanych szacunków populacja kibiców meldujących się przy odcinkach specjalnych osiągnęła w obecnym sezonie poziom czterech milionów osób. To rekord serii. Niezależny analityk, Nielsen Sports stwierdził, że całkowita zainteresowanie podskoczyło aż o 17%.

Promotor WRC, Oliver Ciesla, skomentował:Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej okazji do rozpoczęcia nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata, niż podczas fantastycznej gali Autosportu. To wydarzenie zawsze postrzegane jest jako początek roku w motorsporcie. Będzie to również świetna okazja do pokazania samochodów WRC na sezon 2018, które w mijającym roku zapewniły kibicom masę atrakcji.

 – W czwartek WRC przejmie właściwie całą imprezę, choć kibice, którzy pojawią się na gali w późniejszym terminie również będą mieli możliwość zapoznać się z samochodami i nabrać apetytu przed nowym sezonem. Obecni będą także kierowcy.

wrc

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News