Igor Szmidt Igor Szmidt 28.03.2023

Poznań Motor Show 2023 - finał Mistrzostw Mechaników i spotkanie z gwiazdami polskiego motorsportu

Poznań Motor Show 2023 - finał Mistrzostw Mechaników i spotkanie z gwiazdami polskiego motorsportu

Poznań Motor Show 2023 - finał Mistrzostw Mechaników i spotkanie z gwiazdami polskiego motorsportu

283865684_2317803118357483_6310036286181996558_n

Już w najbliższy weekend na wszystkich fanów motoryzacji w Polsce czeka jedno z największych wydarzeń w kalendarzu – Poznań Motor Show. Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczną się już w najbliższy czwartek i potrwają aż do niedzieli. Na zwiedzających czeka bogata ekspozycja samochodów, motocykli, camperów, czy detailingu i technologii. Będzie można spotkać także takie gwiazdy jak Kuba Przygoński, Kajetan Kajetanowicz, czy Miko Marczyk.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Platinum ORLEN OIL.

Największa taka impreza w tej części Europy

Poznań Motor Show wpisało się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. To jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Podczas Poznań Motor Show przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i fani motoryzacji mogą poznać panujące trendy rynkowe oraz porozmawiać na tematy związane z przyszłością motoryzacji, a także następującą rewolucją w świecie transportu.

Jedną ze stref, które będą cieszyć się największą popularnością, będzie z pewnością wystawa Platinum ORLEN OIL, którą odwiedzą najznakomitsze postaci ze świata polskiego sportu motorowego. Fani będą mogli spotkać się m. in. z Kajetanem Kajetanowiczem, Miko Marczykiem, czy Jakubem Przygońskim. Podczas poznańskich targów na stanowisku Platinum ORLEN OIL nie zabraknie także wydarzeń, które zainteresują fanów majsterkowania. 

Podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show będziemy mogli bowiem śledzić na żywo zmagania w finałach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Rywalizacja podzielona będzie na kilka kategorii: Młody Mechanik, Elektromobilni, Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik Motocyklowy, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Młody Mechanik Maszyn Budowlanych oraz Młody Lakiernik. 

Adrian Dekowski, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników: – Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to edukacja u najlepszych – ekspertów, naszych Partnerów. To także możliwość wymiany doświadczeń i sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Stawiamy na edukację, ale nie zabraknie też dobrej energii. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

Emocje już od pierwszego dnia

Tegoroczne targi rozpoczną się już w czwartek 30 marca. Pierwszego dnia w strefie Platinum ORLEN OIL (hala nr 7) odbywać się będzie rywalizacja w kategoriach Młody Mechanik oraz Elektromobilni. O godzinie 9:45 nastąpi oficjalne przywitanie, a także rozmowa z gośćmi specjalnymi – Kubą Przygońskim i Ambasadorem Akademii Młodego Mechanika i Mistrzostw Mechaników Grzegorzem Dudą. 

Przez cały dzień – od godziny 10:00 do 18:00 odbywać się będą konkursy przygotowane z myślą o fanach. O godzinie 15:30 na scenie głównej Poznań Motor Show (hala nr 5) będzie miał miejsce Panel z Ambasadorem Platinum ORLEN OIL, Kubą Przygońskim. O godzinie 16:00, również na scenie głównej, odbędzie się podsumowanie pierwszego dnia finałów i wręczenie nagród finalistom. Kuba Przygoński to najbardziej doświadczony polski zawodnik w Rajdzie Dakar. Polak ma na swoim koncie także liczne sukcesy w drifcie, a w najtrudniejszym rajdzie świata startował zarówno na motocyklu, jak i w kategorii samochodów. 

Anita Wierciak-Kaperek, dyrektor działu marketingu ORLEN OIL: – Jako polska marka chcemy wspierać uczniów szkół samochodowych na każdym etapie ich edukacji – od momentu rozpoczęcia nauki aż po pracę zawodową. Nasi eksperci z przyjemnością dzielą się swoją wiedzą z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie tylko podczas finałów w Poznaniu. Szczególne cenne są dla nas bezpośrednie spotkania w szkołach, chętnie gościmy także uczniów w naszych zakładach, gdzie mogą bezpośrednio prześledzić produkcję środków smarowych i poznać bliżej specyfikę tej branży.

 

Piątek z  Marczykiem

Drugiego dnia w strefie Platinum ORLEN OIL spotkać będziemy mogli Miko Marczyka. Ambasador Platinum ORLEN OIL przywita się z zebranymi fanami o godzinie 9:45, kiedy na scenie głównej hali nr 5 omówione zostaną kolejne konkurencje XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Tym razem młodzi mechanicy będą walczyć w kategoriach: Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych oraz Młody Lakiernik. 

Dla fanów sportów motorowych z pewnością największą atrakcję tego dnia będzie stanowiła możliwość spotkania z Miko Marczykiem. Młody łodzianin jest jednym z najlepiej zapowiadających się polskich kierowców rajdowych młodego pokolenia. Marczyk po zdobyciu tytułu Rajdowego Mistrza Polski przeniósł swoją karierę na odcinki specjalne w ERC i WRC, gdzie zdobywa bezcenne doświadczenie za kierownicą Skody Fabia Rally2.

 

To nie Prima Aprilis 

Kibice sportów motorowych nie będą narzekać na nudę także trzeciego dnia Poznań Motor Show, kiedy strefę Platinum ORLEN OIL odwiedzi jej kolejny ambasador – Kajetan Kajetanowicz. Utytułowany i doświadczony kierowca rajdowy będzie doglądał zmagań w rywalizacji młodych mechaników w kategoriach: Mechanik Zawodowy oraz Młody Mechanik Motocyklowy. 

Zawodnik znany z występów w WRC pojawi się także na scenie głównej Poznań Motor Show w hali nr 5 o godzinie 16:00. Wtedy też zebrani w stolicy Wielkopolski goście będą mogli zadać pytania najbardziej doświadczonemu polskiemu kierowcy rajdowemu. Oprócz popularnego Kajto, tego dnia w strefie Platinum ORLEN OIL będziemy mogli spotkać także Grzegorza Dudę i Karola Dudę. 

Kajetan Kajetanowicz: – Cześć tu Kajetan Kajetanowicz, widzimy się już niebawem podczas finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w hali nr 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ja będę tam 1 kwietnia i to nie jest Prima Aprilis. Będę oczywiście na stanowisku Platinum ORLEN OIL, gdzie wspólnie przygotowaliśmy ciekawe atrakcje. A główną nagrodą będzie możliwość wcielenia się w rolę jednego z moich mechaników podczas prawdziwych testów samochodu rajdowego. Myślę, że nagrodą jest takie odpowiedzialne zadanie, ale dające wiele frajdy. Już nie mogę się doczekać naszego wspólnego spotkania oraz oczywiście testów. Do zobaczenia!

Premierowe pokazy i najnowsze pojazdy

Tradycyjnie już ważnym elementem Poznań Motor Show są premiery modeli czołowych producentów samochodów, które zostaną zaprezentowane podczas Media Day. To także okazja do zapoznania się z autami koncepcyjnymi pokazującymi w jakim kierunku może rozwijać się rynek motoryzacyjny. 

Największą uwagę przyciągają oczywiście samochody, ale nie tylko fani czterech kółek znajdą coś dla siebie. Zwiedzający mogą zobaczyć różnorodność ekspozycji m.in.: samochodową, motocyklową, caravaningową, detalingową oraz ciężarową. Łącznie daje to ponad 1000 pojazdów, które można podziwiać w trakcie targów.

Poznańskie targi nie ograniczają się wyłącznie do prezentacji najnowszych zdobyczy świata motoryzacji. To również liczne atrakcje i imprezy towarzyszące. Wśród nich znajdują się takie wydarzenia jak zawody freestyle’u motocyklowego Slunt Wars Poland, Poznań Motorbike Show, Strefa Videoblogerów, czy strefa Speed Ladies.

Doradca serwisowy i aktywne przyjęcie do serwisu

Aktywne przyjęcie do serwisu to motyw przewodni XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Kwestia przestrzegania określonych procedur w tym zakresie będzie obecna niemal w każdej konkurencji praktycznej rozgrywanej podczas finałów. 

Celem organizatorów i Partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest wypracowanie, zwłaszcza u młodych mechaników, określonych nawyków, które są wyznacznikiem profesjonalnego przyjęcia pojazdu do warsztatu, a przyszłości wprowadzenie na rynek nowego zawodu – doradcy serwisowego.

Grzegorz Duda: – Podstawowa diagnostyka układu hamulcowego, oględziny opon, stanu wycieraczek czy poziomu oleju powinno być standardem, a kierowca powinien otrzymać od mechanika listę podstawowych usterek, które należy usunąć, czy sugestię o potrzebie wymiany wycieraczek. To doskonały sposób na wypracowanie lojalności klienta i zwiększenie przychodów warsztatu.

Przeczytaj również