Po Genewie pora na Poznań! Porsche przygotowało prawdziwe, sportowe perełki

15 interakcji Przejdź do dyskusji

Po Genewie pora na Poznań! Porsche przygotowało prawdziwe, sportowe perełki

Po Genewie pora na Poznań! Porsche przygotowało prawdziwe, sportowe perełki

Po Genewie pora na Poznań! Porsche przygotowało prawdziwe, sportowe perełki

W ostatnich dniach marca (28-31.03) Poznań będzie gospodarzem największych polskich targów samochodowych. Na Poznań Motor Show warto wybrać się m.in. dla bogatej ekspozycji, którą przygotowało Porsche.

W tym roku marka z Zuffenhausen będzie prezentować przede wszystkim ósmą generację Porsche 911 (992). Flagowy model w najnowszej odsłonie po raz pierwszy zostanie pokazany szerszej publiczności (Poznań Motor Show odwiedza ponad 100 tys. osób) w naszym kraju. Porsche zaprezentuje je w aż pięciu odmianach.

Przyszły dominator Formuły E?

W strefie e-mobilności zaprezentowany zostanie prototyp samochodu, którym Porsche będzie rywalizować w mistrzostwach Formuły E od sezonu 2019/2020. Będzie to w pełni fabryczny program marki, która w swoim portfolio ma nie tyle serię tytułów mistrzowskich, co wyraźną dominację w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA (WEC), w tym prestiżowe triumfy w 24 godzinach Le Mans. Kilka dni temu udany shakedown Sparka z podzespołami Porsche przeprowadził kierowca fabryczny Neel Jani, rezygnujący z dalszego udziału w sezonie WEC (poświęci się rozwojowi programu w FE).

Formuła E będzie dla Porsche pole doświadczalnym do rozwoju zaawansowanych technologii dla samochodów elektrycznych. Ten segment wkórtce stanie się jednym z najistotniejszych w strukturach marki. Już jesienią do sprzedaży trafi w pełni elektryczny Taycan. Z kolei przed tygodniem Porsche zapowiedziało, że model Macan w następnej odsłonie także będzie 100% elektrykiem. Bycie liderem w tej branży wiąże się bezpośrednio z rozwojem technologii dla potrzeb motorsportu.

Mocne specjały

Porsche w Poznaniu uraczy oglądających także specjalnymi wersjami swoich kultowych maszyn. Taką będzie chociażby Porsche 911 GT2 RS Clubsport, które rozwijał były kierowca F1, Mark Webber. Najmocniejsze auto w historii marki (700 KM!) zostało w tej specyfikacji odchudzone z masy oraz otrzymało wydajniejszy pakiet aerodynamizny. Dzięki temu osiągi i tak fenomenalnego samochodu weszły na jeszcze wyższy poziom.

911 GT2 RS w wersji Clubsport powstało w liczbie zaledwie 200 egzemplarzy. Niebawem powstanie dla nich dedykowana seria wyścigowa, bo właśnie z myślą o rywalizacji na torze powstały te auta. Będzie to kolejna tego typu inicjatywa po Porsche Sprint Challenge Central Europe – mistrzostw bazujących na Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport. Ten 425-konny model zresztą też będzie można zobaczyć w Poznaniu, a w sierpniu i wrześniu będzie główną atrakcją kursów Porsche Experience na Silesia Ringu.

Wehikuł czasu

Marka, która świętowała w ubiegłym roku swoje 70-lecie pokaże też niezwykłe samochody ze swojej bogatej historii. Będzie to Porsche 911 F-model z 1968 r. A także legendarnego „Moby Dicka”, czyli wyprodukowany na potrzeby 24 godzin Le Mans – Porsche 935 z 1978 r. Obok będzie stała także limitowana (77 sztuk) uwspółcześniona 935-ka, którą szczęśliwcy otrzymają w czerwcu (nabywcy otrzymają profesjonalne szkolenie od instruktorów Porsche Driving Experience).

Wszystkie wyjątkowe maszyny Porsche będą wyposażone w topowe opony Michelin. Lider branży oponiarskiej współpracuje z producentem z Zuffenhausen od ponad 50 lat, zarówno w sportach motorowych, jak i w przypadku aut drogowych. Połączenie najbardziej wydajnych opon Michelin z niezwykłymi osiągami Porsche od zawsze stanowi fascynujące połączenie.

Podczas Poznań Motor Show miłośnicy Porsche będą też mogli nabyć ubrania i gadżety z kolekcji Porsche Driver’s Selection. Co ważne, w specjalnych cenach, korzystniejszych niż w Porsche Centrach oraz sklepie online. Podobnie jak samochody z Zuffenhausen, akcesoria Porsche łączą najwyższą jakość i funkcjonalność ze sportowym, eleganckim designem.

Targi Poznań Motor Show odbędą się w halach MTP przy ul. Głogowskiej 14. Impreza rozpocznie się w czwartek 28 marca, od dnia prasowego, i potrwa do niedzieli 31 marca. Więcej informacji na temat godzin otwarcia i cen biletów znajduje się na stronie motorshow.pl.

Przeczytaj również