Igor Szmidt23.11.2020

Twój silnik będzie ci za to wdzięczny. Teraz możesz łatwiej sprawdzić jak auto jeździ na paliwie premium

Przejdź do dyskusji

Twój silnik będzie ci za to wdzięczny. Teraz możesz łatwiej sprawdzić jak auto jeździ na paliwie premium

Twój silnik będzie ci za to wdzięczny. Teraz możesz łatwiej sprawdzić jak auto jeździ na paliwie premium

Nikt z nas nie lubi przepłacać za paliwo, prawda? Jeszcze trudniej jest podjąć decyzję o regularnym tankowaniu paliw premium. Jednak ilość korzyści z wlewania do baku czegoś lepszego jest na tyle duża, że warto chociażby spróbować. Najłatwiej ośmielić się do tego na stacjach Shell, na których w wybrane dni uszlachetnione paliwa Shell V-Power są dostępne w cenach normalnego diesla lub benzyny. Lista korzyści ze stosowania takiego rodzaju paliw jest dłuższa niż się niektórym wydaje.

Diesel i benzyna premium taniej

Wtorki i czwartki – te dwa dni powinni w kalendarzu zapisać sobie kierowcy, którzy chcą skorzystać z promocji. Akcja promocyjna Shell polega na tym, że kierowcy mogą wypróbować, a następnie regularnie korzystać z paliw premium Shell V-Power 95 oraz Shell V-Power Diesel w cenie paliw podstawowych podczas trwania akcji promocyjnej.

Jeśli masz samochód napędzany silnikiem wysokoprężnym, powinieneś odwiedzić najbliższą stację Shell w czwartek. To właśnie wtedy obowiązuje promocyjna cena na paliwo Shell V-Power Diesel. Z kolei wtorki przeznaczone są dla kierowców „benzyniaków”, którzy będą mogli taniej zatankować Shell V-Power 95.

 

Jeśli masz samochód napędzany silnikiem wysokoprężnym, powinieneś odwiedzić najbliższą stację Shell w czwartek. To właśnie wtedy obowiązuje promocyjna cena na paliwo Shell V-Power Diesel. Z kolei wtorki przeznaczone są dla kierowców „benzyniaków”, którzy będą mogli taniej zatankować Shell V-Power 95. Szczegóły promocji oraz lista stacji biorących udział w promocji znajdują się na stronie www.shell.pl/.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim paliwa Shell V-Power opracowywane są wspólnie z partnerami firmy Shell, a więc: Scuderia Ferrari, BMW M oraz Ducati. Motorsportowe korzenie paliw Shell sięgają jeszcze lat 30. XX wieku. To właśnie wtedy marka nawiązała współpracę z największymi graczami na rynku sportów motorowych, która trwa do dziś.

Dwa wspomniane wyżej paliwa objęte promocją pomagają usuwać nagromadzone w silniku osady, a także chronią go przed powstawaniem nowych. Benzyna Shell V-Power dodatkowo posiada w swoim składzie komponenty pomagające zmniejszać tarcie w silniku, dzięki czemu energia powstająca w wyniku spalania paliwa może być efektywniej wykorzystywana do napędzania pojazdu. Zaś Shell V-Power Diesel dodatkowo pomaga chronić elementy układu paliwowego przed korozją.

Zarówno benzyna, jak i Diesel spod znaku „V-Power” są regularnie weryfikowane przez niezależne badania prowadzone przez Urząd Ochrony Klienta i Konsumenta. Wysoką jakość paliw potwierdza także zdobyty w 2018 roku Złoty Laur Konsumenta przyznany marce Shell V-Power.

Scuderia Ferrari – partner marzeń

Partnerstwo techniczne z Ferrari rozpoczęło się w 1930 r. i nieustannie się rozwija. Shell towarzyszył Ferrari podczas ponad 150 zwycięskich wyścigów. Ścisła współpraca pozwoliła na opracowanie światowej klasy mieszanek paliw i olejów, dających moc i ochronę jednym z najlepszych samochodów wyścigowych. Z ciężkiej pracy i eksperckiej wiedzy potrzebnych do opracowywania paliw wyścigowych korzystają jednak nie tylko kierowcy Formuły 1.

Wiedza zdobyta na torze wyścigowym jest przenoszona na publiczne drogi. Pomocne w rozwijaniu paliw jest Laboratorium Torowe Shell. W ciągu typowego weekendu wyścigowego Formuły 1, laboratorium przeprowadza ponad 40 testów paliw i olejów wyścigowych Shell, aby zapewnić jak najwyższą jakość swoich produktów.

W Polsce od 1992 roku

Shell to globalna grupa spółek energetycznych i petrochemicznych, zatrudniająca prawie 90 tys. osób i prowadząca działalność w ponad 70 krajach. Spółka Shell Polska jest obecna na rynku od 1992 roku. Operuje 418 stacjami oferującymi kierowcom najwyższej jakości paliwa, również niskoemisyjne, myjnie samochodowe, bogatą ofertę kawową i gastronomiczną oraz starannie dobrany asortyment produktów spożywczych i motoryzacyjnych m.in. oleje i smary, także dla przemysłu.

Przeczytaj również