Prawdopodobnie w kwietniu 2020 z taśmy zjedzie ostatnie BMW tej serii

Prawdopodobnie w kwietniu 2020 z taśmy zjedzie ostatnie BMW tej serii

Prawdopodobnie w kwietniu 2020 z taśmy zjedzie ostatnie BMW tej serii

Podaj dalej

Kwiecień tego roku może być kluczową datą dla modelu BMW i8. Według magazynu Autocar, to właśnie wtedy Niemcy przestaną produkować ten ciekawy hybrydowy samochód.

BMW i8 doczekało się już edycji specjalnej Ultimate Sophisto w dwóch wersjach nadwozia – coupe oraz roadster.

Pojawienie się edycji specjalnej bardzo często zwiastuje właśnie zakończenie produkcji danego modelu. Na chwilę obecną nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony BMW, natomiast pojawiły się już pewne ograniczenia co do terminu składania zamówień, który mija w lutym tego roku.

BMW i8 jest produkowane od 6 lat i jak na razie nic nie wiadomo o wprowadzeniu jego bezpośredniego następcy. Patrząc na obecne trendy, wydaje się rozsądne utrzymanie takiego samochodu w gamie, ze względu na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami hybrydowymi oraz w pełni elektrycznymi.

Jakiś czas temu prezentowaliśmy model koncepcyjny BMW Vision E i zakładamy, że to właśnie w tym kierunku powędrują Bawarczycy, choć pewne jest, że model koncepcyjny nie będzie na pewno bezpośrednim następcom i8 ponieważ takie spekulacje zanegował sam dyrektor ds. rozwoju BMW Klaus Frölich. Dodając, że jak na razie model i3 oraz i8 nie będę miały następcy. Zobaczymy co przyniesie czas. Nowe hybrydowe coupe powinno pojawić się na rynku w ciągu 3 lat.

Źródło: Autocar

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News