Pracowity weekend Marcina Jedlińskiego

Pracowity weekend Marcina Jedlińskiego

Podaj dalej

Marcin Jedliński, który już w ten weekend stanie przed szansą sięgnięcia po mistrzowski tytuł Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, ma nadzieję na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej rozpoczynającej się dziś rundy monomarkowego pucharu w Brnie.

Reprezentujący barwy zespołu OLIMP Racing po raz kolejny w tym sezonie wystartuje równorzędnie w dwóch cyklach – przedostatniej rundzie Porsche GT3 CCCE oraz finałowej rundzie FIA CEZ – wyścigowych mistrzostw Europy Centralnej.

Ponieważ w klasyfikacji generalnej pucharu jestem na czele tabeli, ze znaczną przewagą nad resztą stawki, do Brna jadę na pełnym luzie i z nastawieniem na wysokie miejsce – zapowiedział lider cyklu.

Równolegle uczestniczę w mistrzostwach FIA CEZ, gdzie walczę o mistrzostwo Europy, więc większość treningów odbywam za kierownicą Porsche GT3 R, którym rywalizuję w tej serii – powiedział Marcin, który o tytuł mistrza Polski w Porsche GT3 CCCE rywalizuje za kółkiem nieco słabszego Porsche 911 GT3 Cup.

Z tego powodu najprawdopodobniej zabraknie mi czasu na trening pucharowym 911 GT3 Cup, co dodatkowo zwiększy emocje – przyznaje. Mimo to, celem jest dobra jazda i utrzymanie pozycji lidera w pucharze Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe – zakończył.

Szanse na sięgnięcie po tytuł w trakcie weekendu w Brnie ma także drugi z reprezentantów OLIMP Racing, ojciec Marcina Jedlińskiego – Stanisław, zajmujący aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w klasie S, przeznaczonej dla zawodników urodzonych przed rokiem 1965.

Tagi: Porsche GT3 CCCE, OLIMP Racing, Marcin Jedliński

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News