Wymiana opon tej zimy będzie rekordowo droga. Tyle zapłacą więcej kierowcy za wizytę u wulkanizatora

Wszystkich cieszy ciepły wrzesień, ale wymiana opon jest już na niedalekim horyzoncie. W ostatnich latach cena za taką usługę już mogła powalić z nóg niejednego kierowcę, ale jeszcze większe zaskoczenie będzie teraz. Koszt założenia czterech zimówek będzie rekordowo drogi, a kierowcy już muszą szykować się na ten mało lubiany wydatek. Trudno jednak oszczędzać w tym przypadku na bezpieczeństwie.

wymiana opon zwrot
Podaj dalej

Ile będzie kosztowała wymiana opon?

opona opony zimowe letnie wymiana mandat
fot. freepik

W ostatnich latach zima jest w Polsce dość łagodna, jedynie na samym południu kraju wygląda to inaczej. Śniegu mimo wszystko jest mało, ale kierowcy muszą pamiętać, że zima to nie tylko śnieg. Opony na których obecnie jeździmy swoje właściwości zachowują do temperatury około 7 stopni Celsjusza. Poniżej takiej wartości muszą już być zimówki, bo tylko one gwarantują odpowiednie bezpieczeństwo na drodze.

O ile kiedyś wymiana opon była w miarę zwykłą czynnością w życiu kierowcy, o tyle teraz jest to czymś mało przyjemnym. Wszystko przez to, jak w ostatnim czasie wzrosły koszty takiej usługi. A najbliższa wymiana opon na pewno nie będzie tańsza, ani też nie będzie kosztowała tyle samo co na jesień. Ma być średnio o 10 procent droższa, niż wiosną i aż o 20 procent droższa niż przed rokiem.

W wielu przypadkach kwoty będą zatem przekraczać już 200 złotych za wymianę czterech kół. Tym samym kierowca do swojego budżetu samochodowego rocznie musi doliczyć już około 400 złotych na tego typu usługę. Posiadanie samochodu z roku na rok jest coraz droższe, a będzie pod tym względem w 2024 roku jeszcze gorzej. I w ogóle nie widać światełka w tunelu, aby taka tendencja miała się w końcu zatrzymać.

wymiana opon cena
fot. freepik

Rozwiązaniem ogumienie całoroczne

Rosnące ceny wymiany opon sprawiają, że Polacy coraz chętniej spoglądają na opony całoroczne. Dziś to już nie tylko duża oszczędność względem tradycyjnego ogumienia, ale także gwarancja bezpieczeństwa. Technologia w ostatnich latach zdecydowanie poszła pod tym względem do przodu, co tyko zachęca do spoglądania w tego typu kierunku.

I choć trzeba na starcie nieco więcej wydać, że za opony letnie i zimowe, to jednak szybko się to zwraca. Wszystko przez wysokie koszty związane z wymianą opon i stałym wysokim wydatkiem. Do tego kierowcy nie tracą czasu na to, aby w końcu w tłumie chętnych nadeszła w końcu ich kolei.

Przeczytaj również