Upały? Tankując paliwo nie zapomnij tego kupić na stacji paliw. Może pomóc bardziej, niż wydaje się wielu kierowcom

Upały? Tankując paliwo nie zapomnij tego kupić na stacji paliw. Może pomóc bardziej, niż wydaje się wielu kierowcom

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

O czym warto pamiętać tankując paliwo? Ostatnie dni to niewątpliwie ciężki okres nie tylko dla kierowców, ale tak naprawdę dla wszystkich. Wszystko przez bardzo wysokie temperatury, które są utrapieniem dla wszystkich. Trzeba pamiętać o tym, że wybierając się w dłuższa podróż, trzeba odpowiednio się do niej przygotować.

Woda to nasze paliwo

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Jadać w dłuższą podróż kierowcy muszą pamiętać o tym, aby uzupełniać płyny. Woda w samochodzie przy obecnych temperaturach to po prostu podstawa. Tankują paliwo każdy powinien sięgnąć przy okazji po butelkę wody, aby w trakcie podróży uzupełniać płyny. To bardzo ważne w tym okresie, aby po prostu nie poczuć się źle za kierownicą, a organizm był w pełni sił.

Wysokie temperatury wpływają nie najlepiej na naszą koncentrację. Zwłaszcza, jeżeli do pokonania jest dłuższy odcinek. Oczywiście z ratunkiem w pewnym sensie może przyjść klimatyzacja, ale trzeba pamiętać, że schłodzenie wnętrza samochodu to nie wszystko. Człowiek w cieplejsze dni powinien wypić nawet 2 litry wody, a więc nie chodzi tutaj wyłącznie o chwilowe zastąpienie tego niższą temperaturą.

Jako, że rozpoczął się okres wakacyjny, rozpoczął się również okres podróży. Wielu Polaków będzie podróżowało nad polskie morze i w inne turystyczne rejony naszego kraju. To oznacza, że za kierownicą spędzi się nawet kilka godzin w ciągu dnia! Planując podróż warto pamiętać o tym, co będziemy mieć pod ręką, gdy będziemy prowadzić.

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Samochód w upalny dzień

Nie tylko człowiek odczuwa upalny dzień, ale także nasz samochód. Wiekowe samochody mogą w tym okresie bardzo łatwo się przegrzać, ale tak naprawdę ryzyko to dotyczy każdego. Zwłaszcza, jeżeli pojazd stoi w korku i musi toczyć się przez dłuższy odcinek. Nie od dziś wiadomo, że w to właśnie wówczas można zobaczyć najwięcej parujących na poboczu pojazdów.

Warto w najbliższym czasie sprawdzić poziom wszystkich płynów w pojeździe. Bo samochód to nie tylko paliwo i jazda, ale to także dbanie o wiele innych rzeczy. Nie warto lekceważyć żadnej, bo niestety może nas spotkać bardzo przykra niespodzianka na drodze.

paliwo-stacja-benzynowa-strajk-2
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News