Polacy chcą kupić używany samochód. Powód? Potrzebny na wypadek ucieczki z kraju w przypadku wojny

Polacy chcą kupić używany samochód. Powód? Potrzebny na wypadek ucieczki z kraju w przypadku wojny

samochod uzywany zakup

Podaj dalej

Kupię samochód! W internecie widać znacznie większy ruch, jeżeli chodzi o zainteresowanie zakupu auta używanego. Powód w obecnej sytuacji wydaje się w pełni oczywisty. Obrazki z Ukrainy, gdzie ludzie nie mieli środków transportu, żeby opuścić większe miasta czy kraj, zadziałały na wyobraźnie. Nikt nie chce stać na drodze i prosić się o pomoc.

Samochód potrzebny na już!

diesel benzyna samochody elektryczne spalinowe
fot. pixabay

Wojna jak zawsze sprawia, że ludzie zaczynają myśleć o wielu rzeczach. Zwłaszcza w przypadku, gdy brutalne sceny rozgrywają się tuż za granicą. I taka sytuacja ma miejsce u nas. Widać to chociażby po informacjach związanych ze stacjami paliw – tankowanie, czy bankomatami – wypłacaniem pieniędzy.

Taka sama sytuacja zaczyna mieć miejsce na rynku pojazdów używanych. Coraz więcej osób chce kupić samochód, aby nie czuć się uzależnionym od kogoś w przypadku eskalacji wojny. To z kolei doprowadzi do jednego – w najbliższych dniach, tygodniach, ceny mogą znacząco pójść w górę. Większy popyt jak zawsze doprowadza do rosnących cen.

I choć w ostatnim czasie sytuacja po ciągłych wzrostach się unormowała i odnotowano nawet spadki, to teraz znów wszystko się zmieni. Nawet rosnące ceny paliwa mogą nie zadziałać zachowawczo. Samochód przecież nie musi być używany non stop, ale tylko być na przypadek, gdy okaże się niezbędny.

samochód skrzynia biegów jak zmieniać biegi
fot. pixabay

Rosnące ceny w motoryzacji z każdej strony

Ostatnie dwa lata nie były łatwe dla zmotoryzowanych. Ten rok okazuje się pod wieloma względami jeszcze gorszy. Każdy kto posiada samochód bądź chce go mieć, musi liczyć się z rosnącymi kosztami z każdej strony. Kiedyś mówiło się, że kupić samochód to nie sztuka – i to prawda. Jednakże utrzymanie go, to zupełnie co innego.

kierowco uszkodzisz samochód nie rób tego skrzynia biegów sprzęgło
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News