Mandat 5 000 złotych za wyprzedzanie traktora. Taka kwota wydaje się i tak być zbyt niską

Mandat 5 000 złotych za wyprzedzanie traktora. Taka kwota wydaje się i tak być zbyt niską

mandat traktor wyprzedzanie

Podaj dalej

Mandat w takiej wysokości może dla wielu osób wydawać się ogromnym zaskoczeniem. Wedle jednak nowych stawek nic tutaj nie powinno dziwić, choć dla wielu to bardzo wysoka kwota, której nie chciałby nigdy otrzymać. Tym bardziej trzeba jeździć ostrożnie i przestrzegać zasad ruchu drogowego. A zwłaszcza nie narażać siebie i nikogo na niebezpieczeństwo!

Za taką jazdę mandat powinien być jeszcze wyższy?

mandaty nowe stawki

Sytuacja o której mowa miała miejsce na krajowej ósemce. Kierowca prowadzący tira przekroczył linię ciągłą i zabrał się za wyprzedzanie traktora w niedozwolonym miejscu. W dodatku zrobił to przed wzniesieniem! Gdyby ktoś jechał w tym momencie z naprzeciwka doszłoby do przerażającej sytuacji na drodze.

Całe zdarzenie można zobaczyć TUTAJ i widać na nim, że było naprawdę niebezpiecznie. Policjanci z grupy Speed dokładnie zarejestrowali całe zdarzenie, bowiem byli tego naocznymi świadkami. Obywatel Litwy na pewno uświadomi sobie mocno, że jazda po polskich drogach nie wygląda już tak samo jak w latach wcześniejszych.

Wysoki mandat za takie wykroczenia jest czymś, co bardzo szybko uczy. I to nie tylko tego co musi płacić, ale także tych którzy o tym się dowiadują. Nikomu nie jest przyjemnie wyciągnąć oszczędności po to, aby opłacić tak wysoką grzywnę. Problem robi się jeszcze większy, gdy tych oszczędności nie ma.

mandat kierowcy

Punkty karne i utrata prawo jazdy

Jeżeli w życie wejdzie nowy taryfikator związany z punktami karnymi, za takie wykroczenie można być naprawdę surowo ukaranym. Grozi to nawet utratą prawo jazdy, jeżeli ktoś nawet miał niewielki dorobek punktowy. Warto przestrzegać zatem przepisów ruchu drogowego, aby nie narażać siebie, a zwłaszcza innych.

mandat ubezpieczenie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News