Jeździsz na LPG? Tak dobrych informacji nie było od bardzo dawna

Jeździsz na LPG? Tak dobrych informacji nie było od bardzo dawna

dacia-lpg-2

Podaj dalej

Sytuacja z LPG w Polsce staje się coraz lepsza. Kierowcy posiadający samochód z instalacją gazową nieustannie to zauważają i doświadczają. A dużej mierze pozwala im to oszczędzać pieniądze – i to niemałe, bowiem patrząc na inne paliwa to duże kwoty. Nic więc dziwnego, że zwolenników autogazu przybywa, co pokazują ostatnie lata kryzysu.

LPG załapało się na kolejne obniżki

LPG autogaz ceny
fot. freepik

Dziś patrząc na średnią cenę hurtową widać, że sytuacja z ceną się znacząco poprawia. Jest coraz taniej i choć obniżki nie są jakieś wyraźne, to jednak te kilka groszy z tygodnia na tydzień cieszą oko. Obecnie w wielu rejonach polski można tankować paliwo w okolicach 2,80 zł/l. Biorąc pod uwagę promocje niektórych stacji paliw, nawet mniej.

Dysproporcje w cenach paliw oczywiście widać względem niektórych regionach w Polsce. Patrząc jednak na te najtańsze województwa i miasta, jest naprawdę bardzo tanio. Tankowanie w takich cenach zachęca do tego, aby więcej korzystać z samochodu. Cena autogazu zaczyna przypominać najlepsze okresy dla tego paliwa.

W ostatnich cenach hurtowych znów pojawiły się obniżki o 1-3 grosze. Większość stacji paliw konsekwentnie obniża ceny, co dla kierowców jest dobrą informacją. Trzeba pamiętać, że kiedyś pomimo niskich cen hurtowych była moda na wysoką marżę. Pokrywa ona różnicę za benzynę i diesel. Teraz takie zjawisko nie ma miejsca.

autogaz lpg gaz
fot. freepik

Do jakiego poziomu zejdzie autogaz?

Na jakie obniżki kierowcy muszą być jeszcze przygotowani? Zapewne już niewielkie, bowiem granica ceny jest już stosunkowo niska, patrząc na możliwości do jakiej może zejść. I tak należy uznać, że cena około 2,80 zł/l jest już bardzo niska. Mimo wszystko realne wydaje się to, że w lepszym momencie przyjdzie nam płacić około 2,60 zł/l.

lpg stacja gaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News