Jeszcze łatwiej o mandat! Policja wzmacnia swoje siły, aby kierowcy nie czuli się bezkarni na drodze

Jeszcze łatwiej o mandat! Policja wzmacnia swoje siły, aby kierowcy nie czuli się bezkarni na drodze

podwojny mandat policja

Podaj dalej

Kierowcy uważajcie na drogach, bo bardzo łatwo o mandat. I jak wiadomo – niemały! Policja rozpoczęła akcję prędkość na terenie całego kraju i polegać będzie ona na wzmożonych kontrolach drogowych na drodze.  Akcja ma charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Mandat za prędkość

kontrola predkosc mandat
fot. policja.pl

Akcja ma związek tylko z piątkiem, ale policja nie ukrywa, że będzie ona rozszerzona na kolejne dni. Ma to związek z długim weekendem i wyjazdami wielu osób. Funkcjonariusze będą dokonywali pomiarów prędkości zarówno na poboczach tras, jak i za pomocą wideorejestratorów w nieoznakowanych radiowozach.

Duża rolę w tym wszystkim ma odegrać grupa SPEED, która będzie miała za zadanie wyłapywać kierowców z najcięższą nogą. Co za tym idzie, w dniu dzisiejszym o mandat będzie niezwykle łatwo dla piratów drogowych. A kary jak wiadomo nie są niskie – zwłaszcza powyżej 30 km/h. W dodatku najbardziej ”wybitni” mogą stracić nawet prawo jazdy.

Mijające wakacje niestety nie przebiegają najlepiej pod względem bezpieczeństwa na drodze. Nie było jeszcze ani jednego dnia, który nie zakończył się tragedią na drodze. To pokazuje, że przed rządem, policja, a zwłaszcza nami kierowcami, wciąż długa droga. Niestety większy mandat w tym wszystkim niewiele zmienił, oprócz wpływów do kasy urzędu Skarbowego.

samochod policja kierowca
policja.pl

Wolniej, a co celu

Wakacje to niestety okres, gdzie łatwiej wcisnąć gaz. Wynika to z m.in. z warunków pogodowych, a co za tym idzie większej pewności siebie. To jednak bardzo mylne spostrzeżenie, o czym przekonuje się każdego dnia wiele kierowców. Oprócz większych wypadków, każego dnia dochodzi również do bardzo wielu kolizji, co pokazuje, że o tragedię nie ciężko w każdej sytuacji.

mandat taryfikator policja
fot, policja.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News