Drogie paliwo? Kierowcy zaczęli stosować starą metodę na tankowanie, która się sprawdza

Drogie paliwo? Kierowcy zaczęli stosować starą metodę na tankowanie, która się sprawdza

stacje paliw tankowanie

Podaj dalej

Wyższa cena za paliwo wcale nie musi być aż tak straszna. Przekonuje się o tym coraz więcej kierowców, którzy stosują stare i sprawdzone metody. Każdy kierowca powinien w obecnej sytuacji przypomnieć sobie podstawy z tym związane. To przycyzni się do tego, że choć za diesel czy benzynę zapłacimy ile zapłacimy, to w ogólnych rozrachunku wyjdzie to optymalnie najkorzystniej.

Paliwo warto spalać oszczędnie

Ceny paliw w Polsce to będzie masakra
fot. freepik.com

Eko driving to pojęcie dość znane, ale też nie dla wszystkich. Kto jednak je zna to pozostawia z reguły jedynie nazwę w swojej pamięci, ale nie stosuje się związanych z tym zasad. Przy obecnej sytuacji na świecie związanej z cenami paliw, dziś wydaje się to być ABC każdego kierowcy. Wszystko po to, aby niepotrzebnie wydawać pieniądze, które mogą zostać w kieszeni.

A jeżeli chodzi o wspomniane zasady są one dość proste. A jedyne co może być trudne, to nie ich zapamiętanie, lecz stosowanie. Dokładniej mówiąc wyrobienie sobie nowych nawyków, które staną się normą. To bardzo ważne w kontekście potencjalnego oszczędzania, a naprawdę w baku może zostać paliwa na dobre kilkadziesiąt dodatkowych kilometrów.

O czym trzeba pamiętać? Unikać jak najbardziej niepotrzebnych przyśpieszeń i hamowań. Jazda powinna odbywać się na najwyższym biegu, przy możliwie niskich obrotach. Wyższy bieg powinien być zmieniony przy osiągnięciu 2500 obr/min w silniku benzynowym i 2000 obr/min w silniku diesla.

paliwo benzyna diesel tankowanie
(fot) freepik

Skuteczne metody oszczędzania

Kierowca powinien pamiętać, że najlepszą metodą hamowania, jest hamowanie silnikiem. Dlatego również ważne jest jazda w taki sposób, aby było to możliwe – chodzi o trzymanie odpowiednich odległości między pojazdami. Błędem jest jazda ”na luzie” i dojeżdżanie tak np. do świateł czy skrzyżowań.

Istotne jest również dbanie o odpowiedni poziom powietrza w oponach. Jeżeli nie jest to konieczne, warto wyłączyć klimatyzację – podobnie jak silnik, gdy postój trwa nieco dłużej. I choć wszystko wydaje się proste i logiczne, to jednak mimo to, kierowcy wciąż mają problem z tym, aby oszczędzać paliwo.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
(fot) freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News