Diesel przekroczył już 7 złotych w hurcie! Kolejna gigantyczna podwyżka ceny tego paliwa

Diesel przekroczył już 7 złotych w hurcie! Kolejna gigantyczna podwyżka ceny tego paliwa

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Ogromny niepokój może wzbudzać to, jak szybko drożeje diesel na stacjach paliw. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni średnia cena hurtowa tego paliwa poszła w górę aż o 20 groszy. Z kolei w dwa tygodnie paliwo to podrożało aż o 70 groszy! Kierowcy mogą załamywać ręce, bowiem wracają ceny, o których myśleli, że przyszło już im zapomnieć.

Wysoka cena za diesel

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik.com – irenemiller

Coraz wyraźniej tempa nabiera wzrost ceny za diesel. Na 25 września jego średnia cena hurtowa w Polsce wynosi już 7,08 zł/l, a więc o 10 groszy więcej niż dzień wcześniej. Efekt tego jest taki, że z podatkiem trzeba będzie już płacić 7,64 zł/l, nie wliczając do tej kwoty marży. I choć dopiero co cena spadła poniżej 7 złotych, już jesteśmy blisko kwoty 8 złotych.

I wcale nie jest wykluczone, że nie będziemy tankować w Polsce powyżej tej wartości. Ropa już przekroczyła wartość 100 dolarów za baryłkę, a polska złotówka wciąż pozostaje na bardzo słabym poziomie. W dodatku OPEC+ zapowiada, że prawdopodobnie zmniejszy wydobycie ropy, co przełoży się na kolejne wzrosty cen na stacjach paliw.

Sytuacja dla kierowców po raz kolejny nie wygląda dobrze. Ci których niższe ceny zachęciły na nowo do sięgnięcia po samochód, lada moment znów będą musieli schować auto do garażu w oczekiwaniu na lepsze czasy. A okres jesienny niestety nie zapowiada pod tym względem poprawy. Choć z drugiej strony patrząc na te wszystkie roszady z tygodnia na tydzień, trudno wyrokować co będzie dalej. Sytuacje potrafią się zmieniać bardzo dynamicznie.

diesel benzyna ropa naftowa paliwo cena ceny
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Benzyna już złotówkę tańsza

Co ciekawe, w cenie hurtowej benzyna jest już o złotówkę tańsza niż diesel! Takiej różnicy nie było już od wielu miesięcy i nie ma co ukrywać, że taka różnica jest wręcz kosmiczna. To niestety uderzy w nas wszystkich, bowiem diesel to paliwo, które nakręca całą gospodarkę, jeżeli chodzi chociażby o transport. Ceny produktów znów mogą pójsć w górę, jeżeli chodzi o podstawowe produkty życiowe.

benzyna diesel ceny paliw paliwo e-petrol
fot. freepik.com – Max4e

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News