Czy za diesel, benzynę i LPG Polaków będzie stać więcej płacić? To będzie wyraźna podwyżka

Czy za diesel, benzynę i LPG Polaków będzie stać więcej płacić? To będzie wyraźna podwyżka

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Prawdziwa cena jaką trzeba będzie płacić za diesel, benzynę i LPG może dość mocno uderzyć w Polaków. Dziś na razie o tym jednak nikt nie myśli i mało kto mówi. Wszystko, aby nie popsuć nastrojów społecznych, które i tak są mocno obniżone. A przecież na dzień dzisiejszy zapowiada się, że czeka nas finansowe armagedon.

Podwyżka za diesel i benzynę

instalacja LPG diesel

Dziś już wiadomo, że tarcza antyinflacyjna musiała powstać, aby ratować sytuację w kraju. Gdyby nie to, to tak naprawdę od dziś ceny paliw znów zaczęłyby iść w górę. W ostatnim czasie dość dynamicznie wzrosła cena za baryłkę ropy i dziś przekracza ona już 86 dolarów. Gdy jeszcze tak naprawdę nie tak dawno kosztowała 72 dolary, a momentami i mniej.

Ceny te bardziej tyczą się kolejnych tygodni, ale już dziś cena za diesel i benzynę pomału idzie w górę. A na pewno nie będzie szła w dół. Więc mimo obniżki cen, która już niebawem nas czeka, nie powinno być zdziwienia, że będziemy płacili sukcesywnie więcej. Dlatego trzeba sobie wyobrazić, ile tak naprawdę przyjdzie nam płacić z czasem.

Rząd zapowiada, że jeżeli sytuacja będzie to wymagała, to akcyza i inne podatki będą obniżone na dłużej. Na razie ma to być do połowy roku. Wiele wskazuje jednak na to, że trzeba będzie przedłużyć działanie tarczy antyinflacyjnej na kolejne miesiące. Ale mimo wszystko i tak nie unikniemy momentu, który nadejdzie. A więc zniesienia wszystkich dobrodziejstw, które niespodziewanie musiały nadejść.

benzyna diesel lpg

Paliwo będzie drogie

Warto mieć na uwadze, że mówimy o podwyżce nie kilkugroszowej, czy nawet kilkudziesięciu. To będzie niemalże złotówka drożej, kiedy skończy się całkowicie tarcza antyinflacyjna. Kierowcy z dnia na dzień przy dystrybutorze będą musieli płacić 50-60 zł więcej, za pełny bak tankując diesel czy benzynę. Nieco mniej zapłacą ci, którzy posiadają LPG.

Pytanie tylko, jak wówczas będzie wyglądała inflacja i sytuacja finansowa w Polsce oraz Polaków. Może okazać się to kluczowe i być początkiem kolejnych kłopotów, które nie nadejdą od razu, lecz z czasem. A to niestety nie wróży niczemu dobremu. Jak narazie sytuacja z paliwem cieszy, ale trzeba pamiętać, że to tak naprawdę radość przez łzy.

Diesel benzyna ropa naftowa

Na dziń dzisiejszy za diesel i benzynę płącimy niecałe 30 groszy mniej, niż powinniśmy płacić. Lada moment będziemy płacili kolejne blisko 70 groszy mniej. Co za tym idzie obniżka jest dość spora, a cena za kilka tygodni będzie realnie wysoka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News