Poznaliśmy kalendarz KIA PLATINUM CUP

Sezon 2018 zapowiada się niezwykle interesująco dla zawodników oraz sympatyków Mistrzostw Polski Kia Picanto, które w tym roku będą sygnowane nazwą KIA PLATINUM CUP.

Poznaliśmy kalendarz KIA PLATINUM CUP
Podaj dalej

Wraz z pojawieniem się nowego partnera tytularnego organizatorzy zaprezentowali nowe logo serii oraz zdradzili pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznych zmagań. Ponadto kibice śledzący rywalizację na sześciu europejskich torach będą mogli podziwiać zaciętą walkę debiutantów z doświadczonymi zawodnikami, którzy dostaną do dyspozycji nowe Picanto.

Zbliżający się sezon KIA PLATINUM CUP będzie składał się z sześciu rund. Bój o mistrzowski tytuł rozpocznie się już w ostatni weekend kwietnia na torze Hungaroring, gdzie zawodnicy będą mogli podejrzeć zmagania i jazdę kierowców serii FIA WTCR, która w tym roku zastąpiła mistrzostwa świata samochodów turystycznych.

Druga runda odbędzie się na austriackim Red Bull Ringu. Kierowcy wyścigowych Picanto ostatni raz walczyli tam w 2016 roku. Pierwszą część sezonu zakończą domowe zmagania na Torze Poznań, które zaplanowano w dniach 16-17 czerwca.

Czwarta oraz piąta runda sezonu będzie towarzyszyła niezwykle widowiskowym Mistrzostwom Europy Ciężarówek, które wraz z KIA PLATINUM CUP pojawią się na Slovakiaringu (14-15.07) oraz na czeskim Autodromie Most (1-2.09).

Finał sezonu zaplanowano w dniach 20-21 października na belgijskim torze Zolder, gdzie po raz ostatni kibice mogli oglądać zaciętą walkę kierowców Kii w 2015 roku. Tym razem rywalizacja będzie towarzyszyć europejskiej serii NASCAR.

Myślę, że tegoroczny kalendarz stanowi dla zawodników niesamowite wyzwanie. Po raz kolejny pojawimy się na światowej klasy obiektach, gdzie kierowcy oraz ich zespoły będą mogły podejrzeć pracę najlepszych ekip. Obok już nam znanym seriom takich jak mistrzostwa Europy ciężarówek, czy WTCR, które w poprzednich latach stanowiło mistrzostwa świata samochodów turystycznych, w tym roku zadebiutujemy przy europejskiej serii NASCAR. Z pewnością możliwość podejrzenia mało znanego w Europie świata wyścigów, który jest niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych, poszerzy nasze horyzonty i pozwoli na pogłębienie swojej wiedzy na temat ogólnie pojętego motorsportu ocenił kalendarz Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Mistrzostwa Polski Kia Picanto, które od tego roku będą organizowane wspólnie z firmą ORLEN OIL, od ponad dekady przyciągają na start niezwykle utalentowanych i młodych kierowców obu płci. Wystarczy wspomnieć, że swoje pierwsze wyścigowe kroki stawiał tutaj m.in. Piotr Parys, który w zeszłym sezonie walczył w Porsche Supercup, serii towarzyszącej zmaganiom królowej sportów motorowych: Formule 1. Możliwość rywalizacji na torach, gdzie ścigają się również zawodnicy WTCR czy NASCAR pozwala podejrzeć swoich idoli oraz pracę najlepszych na świecie zespołów.

Poza ogromnym doświadczeniem, które jest do zdobycia, ważnym punktem KIA PLATINUM CUP są również nagrody finansowe, których pula w tym roku wynosi 125 tysięcy złotych. Podczas każdej rundy czeki otrzyma czołowa piętnastka zawodników, a zwycięzcy poszczególnych weekendów odbiorą po 3 000 zł. Dodatkowo Mistrz Polski odbierze czek w wysokości 35 000 zł, Wicemistrz 20 000 zł, a zdobywca trzeciego miejsca –  10 000 zł.

Ponadto Kia Motors Polska zapewnia 40% rabat na części zamienne oraz bezpłatne treningi na każdej rundzie, zaplecze wraz z cateringiem, firmową odzież, oficjalne testy na torze przed rozpoczęciem sezonu ze szkoleniem teoretycznym i praktycznym pod okiem instruktora oraz obsługę i wsparcie medialne.

Nowe Picanto wyścigowe w wersji ready-to-race kosztuje 47 500 zł dla zawodników, którzy startowali już w poprzednich sezonach oraz 53 600 zł dla debiutantów. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych zawodników do wysyłania swoich zgłoszeń oraz wszelkich pytań na nowy adres mailowy: kpc@kia.com.pl

KALENDARZ KIA PLATINUM CUP 2018

  1. Hungaroring (HU) – FIA WTCR (28-29.04)
  2. Red Bull Ring (AT) – FIA CEZ (19-20.05)
  3. Tor Poznań (PL) – WSMP + FIA CEZ (16-17.06)
  4. Slovakia Ring (SK) – FIA ETRC (14-15.07)
  5. Autodrom Most (CZ) – FIA ETRC (01-02.09)
  6. Zolder Circuit (BE) – NASCAR (19-20.10)

Tagi: KIA PLATINUM CUP, Kia Motors Polska, Kia, Platinum, ORLEN OIL 

 

Przeczytaj również