Poznaliśmy datę premiery nowego Nissana Juke

Poznaliśmy datę premiery nowego Nissana Juke

Podaj dalej

Produkowany od 2010 roku Nissan Juke przeszedł kilka modyfikacji, ale póki co nie doczekał się nowej generacji. Ta ma zostać zaprezentowana w tym roku, a do sprzedaży trafi w 2020 roku.

Nowy model, który zaprezentowany zostanie 2 września będzie zbudowany na platformie, którą będzie współdzielił m.in. z nowym Renault Clio.

Póki co w sieci pojawiły się dwie fotografie przedstawiające nowego Juke’a. Oczywiście nie w całej okazałości. Możemy z nich wnioskować, że motyw świetlny pozostał ten sam – u góry znajdują się listwy ledowe do jazdy dziennej a niżej okrągłe reflektory (mijania/drogowe).

Tęsknicie za Hondą Integrą? Oto jej duchowy spadkobierca! Szkoda, że nie będzie go w Polsce

Nie zabrakło także nowego zderzaka i zmodyfikowanego grilla. Całość będzie więc prezentować się znacznie nowocześniej.

Niemal pewne jest, że nowa generacja crossovera Nissana dostępna będzie z napędem hybrydowym. Angielski „Auto Express” twierdzi nawet, że Nissan będzie oferował ten model również z napędem elektrycznym. Jeśli chodzi o pozostałe kwestie techniczne — nowy crossover będzie bazował na platformie CMF-B, wykorzystywanej m.in. przez Renault Clio.

Powinniśmy więc spodziewać się podobnego wyposażenia i tych samych silników, wliczając w to benzynowe jednostki 1.0 i 1.3 oraz diesla 1.5. Pod znakiem zapytania stoi natomiast obecność hybrydy i mocniejszego benzyniaka. Co ważne, w bogatszych wersjach nie wyklucza się napędu na cztery koła.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News