Powstał bat na nieuczciwych mechaników. Koniec warsztatowych patologii?

Powstał bat na nieuczciwych mechaników. Koniec warsztatowych patologii?

naprawa mechanik

Podaj dalej

A tak zupełnie na poważnie: problemem mechaników często są klienci

Poznałem raz jednego mechanika, którego można było nazwać fachowcem w swojej branży. W pewnym momencie jego warsztat tak dobrze prosperował, że przeniósł się do wielokroć większego obiektu, który dysponował o wielokroć lepszym sprzętem, aby świadczyć swoje usługi na jeszcze wyższym poziomie.

Pewnego razu postanowił jednak skończyć z tym wszystkim i walnął całym interesem mówiąc, że wykończyli go klienci. Wścibscy, dociekliwi, przekonani wiecznie o tym, że mechanik na każdym kroku próbuje ich oszukać. Choć bohater tej krótkiej historii zapierał się, że chce dla klientów jak najlepiej, to musiał spijać piwo, którego nawarzyli jego koledzy po fachu. Walnął więc interesem i zaczął szukać ukojenia w handlu samochodami. Trudno powiedzieć, żeby się przebranżowił, bo tzw. polska klasyfikacja działalności (PKD) wrzuca handel i naprawy pojazdów mechanicznych do jednego worka. Swoją drogą, według analizy rynku pracy, w tym sektorze zatrudnionych jest w Polsce tylko 9,5 tys. osób. Osobiście wyrażam nieśmiałą wątpliwość co do tej liczby.

AAA, szukam dobrego mechanika, nie płacę złotem

Gdyby ktoś kiedyś zrobił statystykę dotyczącą tego, jakich fachowców najczęściej poszukujemy z polecenia, to bardzo prawdopodobne, że mechanicy wyprzedziliby wszystkich dentystów, fryzjerów i dietetyków razem wziętych, i zajęliby zaszczytne miejsce na podium. Być może w którymś odcinku Familiady nawet padło takie pytanie.

Aplikacja pozwalająca na ocenianie warsztatów samochodowych to świetna rzecz, o ile zgromadzi wokół siebie rzetelną społeczność. Bo pracując w branży związanej z internetem zauważyłem, że ludzie najchętniej wydają oceny negatywne. Mówią głośno, kiedy coś ich zdenerwuje, ale jeśli są z czegoś zadowoleni, to zwykle zostawiają ocenę tylko dla siebie. A tylko rzetelne oceny, wydawane w obie strony, pozwolą nam wyplewić warsztatową patologię.

Miasta przyjazne kierowcom, czyli ranking, którym samorządy nie chcą się chwalić

Strony:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News