Powrót Okonka staje się faktem. Czas na Baja Szczecinek

Kolejną rundą pucharu Dacii Duster w tym sezonie jest Rajd Baja Szczecinek. Organizator imprezy wykonał znakomitą robotę, bowiem do rywalizacji powraca poligon Okonek. Dzięki temu możemy liczyć na spory powiew świeżości.

Powrót Okonka staje się faktem. Czas na Baja Szczecinek
Podaj dalej

Rajd Baja Szczecinek będzie składał się z rywalizacji na dwóch odcinkach specjalnych. Pierwszy z nich to właśnie poligon Okonek, gdzie wytyczono próbę o długości 43 kilometrów. Druga próba to kultowy już poligon Czarne i oes o długości 60 kilometrów. Trasy będą pokonywane dwukrotnie, co daje łącznie 206 kilometrów rywalizacji.

Pierwszych zawodników DDEC zobaczymy na trasach dzisiaj w okolicach godziny 16.00. Następnie przyjdzie czas na przegrupowanie i po 17.45 załogi po raz kolejny zaatakują trasę odcinka Okonek. Na zakończenie dnia zaplanowano 30-minutowy serwis na Placu Koncertowym w Szczecinku.

Drugi dzień to poligon Czarne. Na godzinę 9.20 zaplanowano wyjazd pierwszej załogi z parku zamkniętego, 10.10 to już start OS3 Czarne 1. W przeciwieństwie do piątkowej rywalizacji, w sobotę pomiędzy odcinkami oprócz przegrupowania odbędzie się także jednogodzinny serwis. Rajd zakończy się na OS4 Czarne 2. Próba ta ruszy o godzinie 14.35.

Przeczytaj również