Potworny wypadek na zakopiance. Jedna osoba nie żyje, wiele jest rannych

Potworny wypadek na zakopiance. Jedna osoba nie żyje, wiele jest rannych

Podaj dalej

Do tragicznego wypadku doszło na prostym odcinku zakopianki za Rdzawką w stronę Rabki. Z pierwszych informacji wynika, że na prostym odcinku zakopianki zderzył się kursowy autobus relacji Kraków – Zakopane z busem firmy kurierskiej.

W karambolu brały też udział dwa auta osobowe. Siła uderzenia była tak duża, że z jednego z nich wypadł silnik. Jak informuje Tygodnik Podhalański, wiele osób jest ciężko rannych. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał najciężej poszkodowaną osobę. Niestety, kierowca samochodu dostawczego poniósł śmierć na miejscu.

 

W akcji ratowniczej brał też udział wojskowy śmigłowiec, który również zabrał do szpitala cztery najciężej poszkodowane osoby. Służby ratownicze na miejscu rozstawiły namiot, w którym trwa opatrywanie rannych. Jak podał dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg rannych zostało około 32 osób, w tym dwie poważnie.

W sumie we wszystkich pojazdach uczestniczących w wypadku jechały 32 osoby. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wyznacza objazdy w Chabówce i w Klikuszowej przez Rabę Wyżną. Na miejsce skierowano również psychologa.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu służb wynika, że kierujący Oplem Vectra, jadąc w kierunku Krakowa, wyprzedzał ciąg pojazdów. Z naprzeciwka jechała mazda, której kierowca, aby uniknąć zderzenia czołowego, zjechał na środek jezdni. Wtedy doszło do zderzenia bocznego z oplem.

W następstwie tej kolizji opel zderzył się czołowo z jadącym za mazdą fiatem ducato, który z kolei zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka w autobus relacji Zakopane – Kraków.

źródło/fot: krakow.naszemiasto.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News